Polskie Radio
Section05
Piotr Müller

Premier Morawiecki z wizytą w Kijowie. Rzecznik rządu: to sygnał polityczny dla Kremla

Premier Mateusz Morawiecki udał się do Kijowa, gdzie odbędzie cykl kilku spotkań - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Rozmowy mają dotyczyć sytuacji geopolitycznej, bezpieczeństwa energetycznego oraz wojskowego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Kijów wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Piotr Müller Mateusz Morawiecki Polityka zagraniczna Polski relacje polsko-ukraińskie

"Ambitny budżet jest możliwy do zrealizowania". Rzecznik rządu o wydatkach na armię w przyszłym roku

Rzecznik rządu Piotr Müller pytany był w TVP Info o projekt budżetu na 2023 r. Zaznaczył, że jest ambitny i możliwy do zrealizowania, a teraz też niezbędny, aby zabezpieczyć się przed rosyjską agresją. Jak wskazywał, projekt budżetu na 2023 r. przewiduje zwiększenie wydatków na armię do ponad 97 mld zł w 2023 r. oraz dodatkowe 30-40 mld zł na specjalny fundusz uzbrojenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Piotr Müller armia budżet Wojsko Polskie

"Współpraca gospodarcza i bezpieczeństwo energetyczne". Premier Morawiecki rozmawiał z prezydentem Korei Płd.

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał we wtorek z prezydentem Korei Południowej Yoon Suk-yeolem; omówiono m. in. wzajemną współpracę gospodarczą i wojskową, działania w zakresie bezpieczeństwa energetycznego, w tym w obszarze energetyki jądrowej - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki kancelaria premiera Piotr Müller

Katastrofa ekologiczna na Odrze. Rząd przyjął projekt pomocy dla lokalnych firm

- Rząd w trybie obiegowym przyjął projekt ustawy o szczególnym wsparciu podmiotów poszkodowanych w związku z sytuacją na Odrze - poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Jak wskazał wcześniej rzecznik rządu Piotr Müller, szczegóły projektu zostaną przedstawione w czwartek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Odra katastrofa ekologiczna rzeka ryby rząd Piotr Müller GOSPODARKA

Ceny gazu i prądu w Polsce. Müller: szczególną ochroną rząd chce objąć gospodarstwa domowe

Rzecznik rządu Piotr Müller potwierdził, że rząd podejmuje dalsze działania, aby ceny gazu i prądu elektrycznego nie wzrosły tak bardzo, jak to ocenił Urząd Regulacji Energetyki, czy tak, jak to zapowiedziały niektóre spółki. - Patrzymy na ten temat w sposób kompleksowy i takie kompleksowe rozwiązanie w tym zakresie przedstawimy, bo chcemy ten temat uregulować w sposób horyzontalny - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS energetyka Mateusz Morawiecki Piotr Müller Anna Moskwa węgiel GOSPODARKA