Polskie Radio
Section05
Prokuratura Krajowa

"Nie rozumiem ekscytacji posłów PO w sprawie Caracali"

MON zapowiada złożenie do prokuratury zawiadomienia o fałszywych zarzutach Platformy Obywatelskiej dotyczących przetargu na śmigłowce. PO zarzuca szefowi MON przekroczenie uprawnień i domaga się od prokuratury zajęcia się z urzędu zbadaniem sprawy dostępu do dokumentacji przetargowej dotyczącej zakupu śmigłowców Caracal. – Jestem zaskoczony takim wystąpieniem posłów partii opozycyjnej – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Bogdan Święczkowski, prokurator krajowy, zastępca Prokuratora Generalnego.
Zobacz więcej na temat:  prokuratura Prokuratura Generalna Prokuratura Krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości Ministerstwo Obrony Narodowej Caracale Caracal POLSKA

Prokuratura ws. śledztwa dot. katastrofy smoleńskiej

„Dowody pozwoliły sformułować nowe zarzuty wobec rosyjskich kontrolerów lotów ze Smoleńska, a także trzeciej osoby, która znajdowała się wówczas w wieży na lotnisku” – powiedział podczas konferencji prasowej zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek. Gościem Polskiego Radia 24 był dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katastrofa w Smoleńsku Prokuratura Krajowa Smoleńsk Lech Kaczyński