X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
STYL ŻYCIA

Pogoda wpływa na Twój nastrój? Jesteś meteoropatą

W wiadomościach pogodowych unika się wartościowania i oceny warunków atmosferycznych, ponieważ odbiór bodźców meteorologicznych jest dla każdego indywidualny. Dla jednych ładna pogoda to bezchmurne niebo z ogromnym słońcem i temperaturą 30 stopni, ale dla innych idealne warunki to zachmurzenie, umiarkowana temperatura, a nawet burza. Nie ulega wątpliwości, że pogoda wpływa na organizm człowieka i sprawia, że czuje się on lepiej lub gorzej. Jeśli jednak reakcje na jej zmiany są zbyt wrażliwi, mamy do czynienia z meteoropatią.
Zobacz więcej na temat:  pogoda STYL ŻYCIA zdrowie psychologia

Polacy stawiają na jakość. Cena na drugim miejscu

Jesteśmy coraz bardziej wymagającymi klientami. Jak wynika z badania Shopper Study na zlecenie firmy Henkel, coraz chętniej kupujemy takie towary, które służą dłużej i lepiej. Tylko 20 proc. stanowią klienci oszczędni, którzy kierują się podczas zakupów głównie ceną. Mamy też coraz większe oczekiwania wobec sklepów: co do czystości, bogactwa oferty i atmosfery panującej w sklepie.
Zobacz więcej na temat:  jakość produktu konsument STYL ŻYCIA zakupy

Konserwanty i dodatki do żywności – które grożą zdrowiu?

Są składnikami żywności, która na co dzień pojawia się na naszych stołach. Dzięki nim produkty zachowują przez długi czas swój smak, aromat, kształt i kolor. Wiedząc, że nam szkodzą, chcemy ich uniknąć, ale nie jest to łatwe, bo ich używanie dopuszcza prawo europejskie. Co więc zrobić? Czytać etykiety i wybierać produkty bez sztucznych, chemicznych dodatków.
Zobacz więcej na temat:  jedzenie STYL ŻYCIA zdrowie żywność zdrowie i dieta

Raport NIK: coraz więcej uczniów unika lekcji WF-u

Z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że ponad 17 proc. uczniów w szkołach podstawowych, 24 proc. w gimnazjach oraz prawie 38 proc. w szkołach ponadgimnazjalnych nie uczestniczy w zajęciach wychowania fizycznego. Zwolnienia wypisują nawet sami rodzice, pozbawiając tym samym dzieci możliwości aktywnego spędzania czasu. Dla niektórych uczniów lekcje wychowania fizycznego w szkole to jedyna okazja do zadbania o ruch w ciągu dnia.
Zobacz więcej na temat:  aktywność fizyczna STYL ŻYCIA szkoła zdrowie zdrowie i dieta

Kawa: fakty i mity

Wiele osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki kawy. Potwierdzają to statystyki, według których 90% dorosłych Polaków spożywa ten kofeinowy napój. Cenimy w nim smak, aromat i właściwości pobudzające, ale też wiele innych cech, którym zawdzięczamy zdrowie. Z drugiej strony, ograniczamy kawę i traktujemy ją jako używkę, od której można się uzależnić i która mocno podnosi ciśnienie. Napój z palonych ziaren jest zatem porcją zdrowia czy przyjemnością, z którą nie należy przesadzać?
Zobacz więcej na temat:  kawa napoje STYL ŻYCIA zdrowie zdrowie i dieta

Dżemy, marmolady, konfitury, powidła – czym się różnią?

Jesień tuż-tuż, a razem z nią wielkimi krokami zbliża się czas na robienie przetworów. Już teraz na osiedlowych straganach można kupić różne rodzaje owoców, z których da się wyczarować smakołyki w słoiczkach. Smakowite dżemy, pachnące marmolady, słodkie powidła i wyśmienite konfitury – które z nich przygotować, do czego wykorzystać i czym się właściwie różnią?
Zobacz więcej na temat:  dżem owoce przetwory STYL ŻYCIA zdrowie i dieta