Polskie Radio
Section05

ŚWIAT

Wstępne porozumienie ws. budżetu UE. Genowefa Grabowska: to ważny krok

- To ważny krok, bo zawsze między Parlamentem Europejskim a państwami, które są reprezentowane w Radzie Unii Europejskiej jest takie przeciąganie liny. Zawsze państwa członkowskie reprezentowane w PE chcą więcej, a państwa członkowskie reprezentowane w Radzie UE mówią: "hola, stop" - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o wstępnym porozumieniu ws. budżetu UE na lata 2021-2027 ekspertka prawa międzynarodowego i europejskiego i była europoseł Genowefa Grabowska. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski Więcej świata budżet UE 2021-2027 budżet ue

TYLKO U NAS Kto zastąpi Georgette Mosbacher? Syn znanego Polaka i homoseksualista katolik na giełdzie nazwisk

W Stanach Zjednoczonych wciąż trwa liczenie głosów. Media oceniają, że przewaga Joe Bidena jest na tyle duża, że może on być pewien liczby głosów elektorskich, która gwarantuje mu prezydenturę. Z kolei Donald Trump nie porzucił nadziei o drugiej kadencji i zapowiada kolejne pozwy podważając uczciwość wyborów. O napiętej sytuacji w USA i o przyszłych relacjach Stanów Zjednoczonych z Polską rozmawialiśmy z analitykiem politycznym i działaczem polonijnym Danielem Pogorzelskim.
Zobacz więcej na temat:  USA wybory prezydenckie w USA Donald Trump Joe Biden

Prof. Górski: Joe Biden nie jest wielkim entuzjastą Polski i Polaków

- Nie spodziewam się, że będzie kontynuowany kierunek, który mogliśmy obserwować przez ostatnie cztery lata - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Grzegorz Górski (prawnik, amerykanista, rektor Kolegium Jagiellońskiego Toruńskiej Szkoły Wyższej), odnosząc się do możliwego kształtu relacji Polska-USA za prezydentury Joe Bidena.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Ameryka Stany Zjednoczone Joe Biden Partia Demokratyczna stosunki polsko-amerykańskie wybory w USA wybory prezydenckie w USA