X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Zdzisław Krasnodębski

Gazociąg Opal zagraża bezpieczeństwu energetycznemu?

Komisja Europejska podjęła decyzję, dzięki której rosyjski Gazprom będzie mógł znacznie zwiększyć wykorzystywanie gazociągu OPAL, czyli lądowej odnogi Nord Streamu. Czy to może wpłynąć negatywnie na bezpieczeństwo energetyczne w Europie? W Konfrontacjach Idei o sprawie mówili dr Bartłomiej Telejko, doradca Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w sprawie energii oraz Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny „BiznesAlert.pl”.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo energetyczne energetyka energia odnawialna Gazprom Nord Stream 2 Ryszard Bugaj unia energetyczna Zdzisław Krasnodębski

Lustracja w Polsce. "Jeszcze 300 tysięcy spraw do zbadania"

Choć od transformacji ustrojowej w Polsce minęło już ponad ćwierć wieku, lustracja nadal jest aktualnym tematem debaty publicznej. W Konfrontacjach Idei o problemach związanych z oświadczeniami lustracyjnymi mówili prof. Tadeusz Wolsza, historyk i politolog z Instytutu Pamięci Narodowej oraz prof. Antoni Dudek z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  IPN lustracja POLSKA Polskie Radio 24 historia Polski Ryszard Bugaj Zdzisław Krasnodębski Antoni Dudek

„Brak własnej waluty jest niezmiernie kosztowny"

Euro jako waluta jeszcze kilka lat temu była nadzieją i symbolem integracji europejskiej. Dziś wielu ekspertów uznaje ją za przyczynę kryzysu. O tym, czy unia monetarna ma sens i jaka przyszłość czeka euro dyskutowali w programie Konfrontacje Idei były wiceminister finansów Stefan Kawalec i były wiceprezes Narodowego Banku Polskiego dr Jerzy Pruski.
Zobacz więcej na temat:  euro GOSPODARKA Ryszard Bugaj Unia Europejska Zdzisław Krasnodębski

Światowa Szachownica: Populizm na świecie

Rośnie fala populizmu na świecie. Dowodem na to jest popularność Donalda Trumpa w Stanach Zjednoczonych oraz Ruchu Narodowego Marine Le Pen we Francji. O przyczynach i konsekwencjach tego zjawiska rozmawiali w programie Światowa Szachownica Jarosław Guzy (komentator ds. międzynarodowych), prof. Zdzisław Krasnodębski (europoseł) i dr Jarosław Kuisz (Kultura Liberalna).
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Francja Jarosław Guzy Jarosław Kuisz Marine Le Pen Ruch Narodowy ŚWIAT USA Zdzisław Krasnodębski Światowa Szachownica - archiwalne

Wielka Debata Jedynki "Zdarzenia nakazują pytania o kształt Europy i świata"

Prezes Polskiego Radia liczy, że Wielkie Debaty Jedynki umożliwią pogłębioną dyskusję na temat najważniejszych problemów współczesnego świata. Barbara Stanisławczyk wzięła udział w inauguracyjnej debacie w studiu im. Władysława Szpilmana.
Zobacz więcej na temat:  Angela Merkel Barbara Stanisławczyk Cornelius Ochmann Grzegorz Ślubowski imigranci w Europie Niemcy Więcej świata Zdzisław Krasnodębski