Polskie Radio
Section05

Zobacz także

Korea – nowa miłość Polaków. Co nas w niej fascynuje?

Polska moda na Koreę trwa w najlepsze. Polacy coraz chętniej uczą się języka koreańskiego. Coraz więcej w Polsce nie tylko koreańskich restauracji, sklepów, ale także salonów fryzjerskich czy kosmetycznych. Odpowiedzią na nową dalekowschodnią fascynację Polaków ma być m.in. uruchomienie bezpośrednich lotów z Wrocławia do Seulu.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Radosław Nałęcz Trójka hobby Korea Południowa nauka języków obcych

"Lato z dreszczykiem" w "Lecie z Radiem". Poznaliśmy dziewiąty odcinek [POSŁUCHAJ]

"Lato z dreszczykiem" to konkurs literacki w ramach akcji "Lato z Radiem" 2023. Początek opowieści przygotowała Iza Żukowska, ciąg dalszy napisali pani Wioletta, pani Małgorzata, pan Maciej, pani Agnieszka, pani Marta oraz pan Mikołaj i pan Kacper. Teraz poznaliśmy kolejną część historii. Zwycięzcą tygodnia po raz drugi został Mikołaj Ryśkiewicz, a fragment przeczytał Andrzej Mastalerz.
Zobacz więcej na temat:  kryminał Kuba Marcinowicz Anna Stempniak Marta Guzowska archeologia

"Znajduję cudowne wartości". Anna Sroka-Hryń odkrywa na nowo utwory Osieckiej

Aktorka, wokalistka oraz nauczycielka życia scenicznego i muzycznego dla wielu pokoleń aktorskich. To właśnie Anna Sroka-Hryń. - Ja chyba nie jestem wokalistką. Był kiedyś taki zawód jak pieśniarka i to było takie piękne - mówi o sobie w Programie 1 Polskiego Radia. W jaki sposób interpretuje na nowo twórczość Agnieszki Osieckiej?
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska Agnieszka Osiecka Anna Sroka-Hryń

Adam Rozlach i Marcin Majchrowski podsumowali Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju

Dobiegła końca 78. edycja Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju. W Klasycznym "Lecie z Radiem" Adam Rozlach i Marcin Majchrowski podsumowali to wydarzenie. Zaprosiliśmy też na rozpoczynające się w nowym tygodniu dwa znaczące letnie święta muzyczne: Festiwal Chopin i jego Europa w Warszawie oraz Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy. 
Zobacz więcej na temat:  Adam Rozlach Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju Marcin Majchrowski Duszniki-Zdrój

Podlaskie Święto Chleba w Ciechanowcu. "To tradycja związana ze żniwami"

Podlaskie Święto Chleba w Ciechanowcu co roku przyciąga miłośników tradycji i tysiące turystów. Tak też jest podczas XXI edycji tego wydarzenia. - To jedna z największych imprez na Podlasiu, która jest związana ze żniwami - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Aleksandra Jasińska.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rolnictwo chleb wypieki Podlasie Aleksandra Jasińska Podlaskie Święto Chleba Ciechanowiec

"Dojrzewanie w tej branży to branie odpowiedzialności". Michał Walczak o teatrze

Jak co tydzień dwie pasjonatki sztuki scenicznej, Malwina Kiepiel i Magda Kuydowicz, opowiadają o spektaklach, festiwalach i imprezach związanych z teatrem, które odbywają się w całej Polsce i nie tylko. Rozmawiają także z twórcami – aktorami, reżyserami, kompozytorami i dramatopisarzami. Tym razem ich gościem jest Michał Walczak, dyrektor Teatru Rampa, dramatopisarz, reżyser, współtwórca słynnego "Pożaru w burdelu".
Zobacz więcej na temat:  Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz KULTURA TEATR Warszawa Trójka

"To zaszczytna służba". Weteran misji w Iraku i Afganistanie o byciu żołnierzem Wojska Polskiego

- Na misje jadą żołnierze, którzy są najlepsi z najlepszych. Ja byłem w Iraku i Afganistanie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia st. chor. sztab. Dariusz Pastor, będący st. podoficerem dowództwa 1 Warszawskiej Brygady Pancernej. Weteran wojenny zachęca wszystkich do obejrzenia defilady z okazji Święta Wojska Polskiego, która odbędzie się 15 sierpnia na warszawskiej Wisłostradzie.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Krajewski defilada Wojsko Polskie

Wyplatanie wikliny. Najstarszy zawód świata, który łączy pokolenia

Tradycja wyplatania na ziemiach polskich liczy sobie tysiące lat. A wikliniarstwo, jeszcze niedawno zawód zanikający, dzisiaj przeżywa renesans. Trudno zresztą się dziwić: w większości polskich domów można znaleźć choćby kosze lub koszyki wiklinowe, które są nie tylko ładne, wygodne i przydatne, a przy okazji także ekologiczne. I właśnie o tym, czym jest plecenie wikliny i w jaki sposób łączy pokolenia, opowiada Katarzyna Nejman, gość "Zagadkowego Studia".
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA hobby praca tradycja Kasia Stoparczyk Trójka natura ekologia wiklina wikliniarstwo