Polskie Radio
Section05
Dagadana

Koncertowe urodziny Trójki: Przemyk, Janerka, Andrus i inni

Urodzinowy poniedziałek w Trójce minął pod znakiem koncertów. Na scenie Studia im. Agnieszki Osieckiej swe umiejętności zaprezentowała plejada artystów reprezentujących różne style i gatunki muzyczne: Marcin Masecki Trio z Janem Emilem Młynarskim, Artur Andrus z Joanną Kołaczkowską, Renata Przemyk z zespołem Dagadana, Lech Janerka oraz duet Kari Sál i Adam Bałdych.
Zobacz więcej na temat:  Lech Janerka Artur Andrus Marcin Masecki Renata Przemyk Dagadana Jan Młynarski Kari Sál Joanna Kołaczkowska Adam Bałdych Trójka urodziny Trójki 2024 Koncerty w Trójce

Renata Przemyk i Dagadana o wielkanocnych tradycjach - urodzinowa rozmowa w Trójce

Renata Przemyk i Daga Gregorowicz zaprezentują siłę kobiecych głosów na scenie 62. urodzin Trójki. Obie wokalistki dadzą wspólny koncert w poniedziałkowy wieczór w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Poza muzykowaniem znalazły też czas na kultywowanie rodzinnych, świątecznych tradycji. Na czym polegały?
Zobacz więcej na temat:  Trójka Renata Przemyk Dagadana Daga Gregorowicz MUZYKA urodziny Trójki 2024

Wielkanoc w Polskim Radiu

Polskie Radio przygotowało na Święta Wielkanocne specjalne audycje, niecodzienne spotkania i wyjątkowe koncerty. 1 kwietnia to w Polskim Radiu także czas potrójnego świętowania: 62. urodziny radiowej Trójki, trzydzieste urodziny Radiowego Centrum Kultury Ludowej i dziewiąte urodziny Polskiego Radia Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Czesław Mozil Agnieszka Trzeciakiewicz Wiesław Molak Maciej Szajkowski muzyka świata etno Martyna Podolska Tomasz Prange-Barczyński Małgorzata Jaszczołt David Gamtsemlidze Magdalena Kasprzyk-Cheviriaux Misteria Paschalia Actus Humanus Aldona Łaniewska-Wołłk Aleksandra Łapkiewicz Michał Nowak Piotr Domeracki Jakub Jamrozek Tomasz Sobierajski Paweł Turski Krzysztof Miruć Dariusz Urbanowicz Andrzej Bargiel Dagadana Renata Przemyk Andrzej Brzoska Barbara Marcinik Damian Sikorski Bartek Koziczyński Ula Kaczyńska Norbert Borzym Tomasz Czajkowski Józef Naumowicz Jan Adamowski Wielkanoc

Renata Przemyk i Dagadana – wielka kopalnia radości

Każde nasze spotkanie to jest po prostu wielka kopalnia radości i to będziemy chcieli też przekazać naszym słuchaczom – tak o wspólnym projekcie muzycznym z Renatą Przemyk mówi Daga Gregorowicz z zespołu Dagadana. W lutym do sklepów trafi album "Vera to ja", którego zawartość będzie można usłyszeć na żywo podczas zbliżających się koncertów.
Zobacz więcej na temat:  Renata Przemyk Dagadana MUZYKA Trójka Tomasz Miara Daga Gregorowicz

NASZ WYWIAD Dagadana: Wielkanoc niech będzie codziennie, niech się śmierć przeobraża w życie

- Ta Wielkanoc i Wielki Post są wyjątkowe. Jeszcze nigdy takiego postu nie miałam w swoim życiu i mam nadzieję, że więcej nie będę mieć - mówi Dana Vynnytska z zespołu Dagadana, w rozmowie z Portalem PolskieRadio24.pl. Dodaje równocześnie, że mądrość ludowych pieśni i siła przetrwania natury dodają wiary. Zespół Dagadana poprzez muzykę łączy Polskę i Ukrainę od 2008 r.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Ukraina Kościół aktualności katolickie Kościół katolicki społeczeństwo Europa Przemysław Goławski POLSKA MUZYKA KULTURA Dagadana Wielkanoc wiara

Polsko-ukraińskie muzyczne kolaboracje

Od niemal tygodnia w Trójce króluje muzyka dodająca otuchy Ukraińcom – zarówno tym mieszkającym w Polsce, jak i tym, którzy pozostali w ojczyźnie. Jak zapowiedział prowadzący audycję Radosław Okrasko, wtorkowe wydanie "Naszej tonacji" to więcej muzyki o ukraińskich korzeniach, wspartej polskimi głosami. Pojawił się m.in. najsłynniejszy ukraiński zespół folkrockowy Haydamaki z polskim, gościnnym udziałem, a także polsko-ukraińska formacja Dagadana oraz grupa Enej.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Okrasko Trójka MUZYKA muzyka hp Haydamaky Ukraina folk Dagadana Voo Voo Maciej Maleńczuk

Polski rozdział w "Księdze Muzycznych Olśnień"

W wyjątkowej, świątecznej odsłonie "Księgi muzycznych olśnień" Piotr Majewski zaprosił nas na godzinę z muzyką polskich artystów. Na liście utworów znaleźli się polscy mistrzowie jazzu w światowym wydaniu, czyli String Connection, soulowo-jazzowy Mietek Szcześniak oraz młoda i bardzo obiecująca saksofonistka Marta Wajdzik.
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA muzyka hp Piotr Majewski Jazz Mieczysław Szcześniak Dagadana Krzesimir Dębski soul

"Przywołujemy najstarsze pieśni tradycyjne". Dagadana o nowym albumie

Polsko-ukraiński zespół Dagadana od lat koncertuje na całym świecie. Teraz jednak przyszedł na premierę nowej płyty zatytułowanej "Tobie". - Na warsztat wzięliśmy pieśni życzeniowe, które są dobrze znane głównie na wschodzie Polski i bardzo dobrze w całej Ukrainie i na Białorusi – mówi w Programie 1 Polskiego Radia Dagmara Gregorowicz.
Zobacz więcej na temat:  Maria Szabłowska piosenka album MUZYKA Dagadana