X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
faszyzm

Neonazistowski ekscesy na Śląsku. Kolejne zatrzymania

Dwóch kolejnych uczestników neonazistowskich ekscesów na Śląsku zatrzymanych na polecenie prokuratury - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa. Rzeczniczka gliwickiej prokuratury okręgowej Joanna Smorczewska mówi IAR, że zatrzymani w sprawie propagowania nazistowskiego ustroju państwa to mężczyzna i kobieta - Dorota R. i Adrian K.  O sprawie informujemy w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  nazizm faszyzm przestępczość Zbigniew Ziobro

Delegalizacja stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność"?

Minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro zlecił prokuraturze, aby przeanalizowała kwestię delegalizacji stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność". Ma to związek z wyemitowanym przez telewizję TVN nagraniem z ukrytej kamery ze spotkania tej organizacji, w trakcie którego głoszono treści nazistowskie oraz faszystowskie. O sprawie rozmawiali w Debacie Dnia Mateusz Baczyński (Onet.pl) i Maciej Kożuszek (Gazeta Polska Codziennie).
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Ziobro prokuratura nazizm faszyzm przestępczość

Komentarze polityków po materiale o polskich neonazistach

- Każde działanie tego typu należy w sposób stanowczy zwalczać - ocenił w radiowej Trójce wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, komentując reakcje na reportaż "Superwizjera" o polskich neonazistach. Z kolei rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński stwierdził, że "nie da się pogodzić gloryfikowania Adolfa Hitlera z patriotyzmem". PiS domaga się od szefa MSWiA informacji w sprawie "Dumy i Nowoczesności". Opozycja chce delegalizacji tej organizacji.
Zobacz więcej na temat:  Sejm PiS Nowoczesna SLD POLSKA nazizm faszyzm

"To niewiarygodne, że w Polsce czci się Adolfa Hitlera"

– Narodowcy mają tyle wspólnego z nazistami, że w jednym czy drugim obozie koncentracyjnym byli przez nich mordowani – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Tomasz Rzymkowski. Poseł Kukiz’15 w ten sposób odniósł się do reportażu dotyczącego działalności niektórych środowisk narodowych w Polsce, m.in. stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski nazizm faszyzm przestępczość

Śledztwo ws. propagowania faszyzmu. Ostra reakcja MSWiA i MS

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro polecił wczoraj Prokuratorowi Regionalnemu w Katowicach wszczęcie śledztwa w sprawie publicznego propagowania faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego oraz posiadania przedmiotów o takiej symbolice przez organizację „Duma i Nowoczesność” - dowiedziała się IAR. W PR24 wszczęcie śledztwa komentowali dr Rafał Chwedoruk z Uniwersytetu Warszawskiego oraz dr Andrzej Gil z KUL.  
Zobacz więcej na temat:  faszyzm totalitaryzm MSWiA TVN Joachim Brudziński Zbigniew Ziobro Prokuratura Generalna Mateusz Morawiecki

"Nie ma przyzwolenia na propagowanie faszyzmu w Polsce"

Prokurator Generalny polecił wszczęcie śledztwa ws. publicznego propagowania faszyzmu i posiadania przedmiotów o takiej symbolice przez organizację ”Duma i Nowoczesność”. Zbigniew Ziobro stwierdził, że ten, kto czci Adolfa Hitlera, zasługuje na bezwzględne traktowanie. Szef MSWiA podkreślił, że nie ma przyzwolenia na propagowanie nazizmu. Premier mówi, że propagowanie nazizmu to deptanie pamięci przodków.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Ziobro faszyzm POLSKA Joachim Brudziński nazizm

"W Polsce nie ma miejsca na neofaszyzm i neokomunizm"

– Jest to rzecz, którą należy potępić i bezwzględnie ścigać – powiedział Andrzej Dera, minister w Kancelarii Prezydenta RP.  W audycji „Jeden na Jednego|” odniósł się w ten sposób do reportażu telewizyjnego, który pokazuje propagowanie nazizmu przez jedną z polskich organizacji. Ponadto w audycji skomentował również najważniejsze wydarzenia z polskiej sceny politycznej z ostatnich dni.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 faszyzm Andrzej Dera kancelaria prezydenta prokuratura totalitaryzm przestępczość nazizm POLSKA

"Zjawiska nazizmu są marginalne w Polsce"

- Bardzo ucieszyło mnie i pozytywnie zaskoczyło to, jak wiele osób kojarzonych z prawą stroną sceny politycznej z powagą potraktowało wydarzenia na tegorocznym Marszu Niepodległości. Wychodzi to poza logikę plemiennego sporu, która dominuje w naszych mediach – powiedział w Debacie Poranka Adam Ostolski z Krytyki Politycznej. O wszczęciu przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Śródmieście śledztwa ws. propagowania faszyzmu lub nawoływania do nienawiści podczas Marszu Niepodległości mówili także publicysta Marek Król i Jacek Liziniewicz z Gazety Polskiej Codziennie.
Zobacz więcej na temat:  nazizm Marsz Niepodległości prokuratura faszyzm 11 listopada Święto Niepodległości policja Marek Król Jacek Liziniewicz rasizm