X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
kryzys w Unii Europejskiej

"Merkel zrezygnowała z przestrzegania prawa unijnego"

550 tys. imigrantów, którym niemieckie władze odmówiły przyznania azylu, przebywa w tym kraju nadal, pomimo obowiązku jego opuszczenia. Ponad 400 tys. mieszka tam dłużej niż sześć lat. Największą grupę stanowią Turcy. Czy Niemcy są w stanie wyegzekwować nakaz opuszczenia kraju? O nielegalnych imigrantach mówili w Debacie Poranka: dr Wojciech Szewko (NCSS), Aleksandra Rybińska (tygodnik wSieci) oraz Wojciech Szymański (korespondent Polskiego Radia w Berlinie).
Zobacz więcej na temat:  imigranci w Europie kryzys w Unii Europejskiej migracja Niemcy Wojciech Szewko

"Głównym kłopotem UE jest groźba dezintegracji"

W piątek, w Bratysławie, przywódcy państw Unii Europejskiej – bez udziału Wielkiej Brytanii – rozmawiali o przyszłości Europy. W Sobocie po Tygodniu na antenie Polskiego Radia 24 spotkanie unijnych liderów komentowali Michał Moskal z NZS, Krzysztof Bielak z Młodych dla Polski, Krzysztof Mroczkowski z „Nowego Obywatela” i Piotr Zalewski z Centrum Debaty Publicznej.
Zobacz więcej na temat:  Bratysława Brexit grupa wyszehradzka kryzys w Unii Europejskiej Unia Europejska

„Unia Europejska jest w fundamentalnym kryzysie”

Już podczas piątkowego szczytu w Bratysławie przywódcy Unii Europejskiej – bez udziału Wielkiej Brytanii – będą rozmawiać o przyszłości Wspólnoty po Brexicie. Tymczasem, w ostatnich dniach dużo mówi się nie o kształcie UE, a o konflikcie wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce. W Debacie Dnia Polskiego Radia 24 o tym, dokąd zmierza wspólna Europa, mówili publicyści – Krzysztof Rak i Andrzej Talaga.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Talaga Brexit kryzys w Unii Europejskiej Krzysztof Rak Parlament Europejski Unia Europejska

Prof. Henryk Domański o rezolucji PE nt. Polski

W przyszłym tygodniu Parlament Europejski przeprowadzi debatę i przyjmie rezolucję na temat Polski. – To świadome działanie Unii Europejskiej, żeby podkreślić, że ona nie jest na rozdrożu i w dalszym ciągu trzyma rękę na pulsie. Jednym z tych pulsów jest monitorowanie funkcjonowania demokracji w krajach członkowskich – mówił w audycji Punkt Widzenia prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Henryk Domański kryzys w Unii Europejskiej Parlament Europejski Unia Europejska

Bogusław Sonik (PO) o integracji Unii Europejskiej

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy wiele debat poświęconych jest przyszłości Unii Europejskiej. Czy Wspólnota pójdzie w kierunku większej integracji czy rozwoju polityki regionalnej? Jaką rolę odegra w rozwoju UE Grupa Wyszehradzka? O tym w audycji 24 Pytania: Rozmowa Poranka mówił Bogusław Sonik, poseł Platformy Obywatelskiej, uczestnik XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy.
Zobacz więcej na temat:  Bogusław Sonik grupa wyszehradzka kryzys w Unii Europejskiej Platforma Obywatelska Unia Europejska

Świat w Południe: Angela Merkel w Warszawie

– Kryzys w Unii Europejskiej zaczął się jeszcze przed Brexitem – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Miszczak z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. W Warszawie kanclerz Angela Merkel spotka się z przywódcami państw Grupy Wyszehradzkiej. Głównym tematem rozmów ma być sytuacja w Unii Europejskiej po referendum w Wielkiej Brytanii.
Zobacz więcej na temat:  Angela Merkel Beata Szydło grupa wyszehradzka kryzys w Unii Europejskiej Unia Europejska Viktor Orban

„Angela Merkel wchodzi w kompetencje Donalda Tuska”

Dziś Angela Merkel spotyka się w Warszawie z premier Beatą Szydło i przywódcami Grupy Wyszehradzkiej. Celem wizyty są przygotowania do szczytu w Bratysławie, na którym ma zostać omówiona sytuacja Unii w kontekście Brexitu. W Polskim Radiu 24 o działaniach szefowej niemieckiego rządu i przyszłości Wspólnoty mówili Tomasz Grzegorz Grosse z Uniwersytetu Warszawskiego i dr Jolanta Szymańska z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Angela Merkel Brexit kryzys w Unii Europejskiej Niemcy Unia Europejska