Polskie Radio
Section05
Krzysztof Świątek

"W niektórych tkwi gen antypolonizmu". Błaszczak wzywa Tuska i Trzaskowskiego do przeproszenia służb na granicy

- Moralnym obowiązkiem panów Tuska i Trzaskowskiego jest przeproszenie polskich żołnierzy, funkcjonariuszy Straży Granicznej za haniebny atak na nich - powiedział w "Sygnałach dnia" w Programie 1 Polskiego Radia Mariusz Błaszczak, szef MON.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia wojsko Wojsko Polskie Mariusz Błaszczak Krzysztof Świątek służby i bezpieczeństwo granica Białoruś Rosja

PR24 "Polskie bezpieczeństwo było przehandlowywane". Kierwiński o sprawie wiz

- Chodzę w kontrolach poselskich w kolejnych ministerstwach i okazuje się, że polskie resorty obecnie kompletnie nie wiedzą, kogo my przyjmujemy, a teoretycznie otwieramy rynek pracy bardzo szeroko, to 250 tys. migrantów z krajów azjatyckich i afrykańskich - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Kierwiński (Platforma Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA migracja Europa Europa Zachodnia imigranci w Europie kryzys migracyjny 2023 Marcin Kierwiński Krzysztof Świątek

Anna Gembicka: dziwię się, że szefowa KE odkłada decyzję na ostatni moment

 - Zakaz przywozu do Polski ukraińskiego zboża nie wpłynął negatywnie na eksport zboża z Ukrainy. Nie rozumiem, dlaczego Ursula von der Leyen na ostatni moment odkłada decyzję w sprawie wprowadzenia zakazu importu - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Anna Gembicka, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Świątek Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka

NASZ NEWS Wojciechowski: embargo na ukraińskie zboże zapewne zostanie przedłużone. Wszystko jest przygotowane

- Wszystko jest przygotowane do decyzji o przedłużeniu embarga na ukraińskie zboże, ale ja nie mogę anonsować czy ogłaszać tej decyzji - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski. Podkreślił, że ewentualne przedłużenie zostanie zatwierdzone w ostatniej chwili.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska w Unii Europejskiej rolnictwo Janusz Wojciechowski Ukraina Krzysztof Świątek zboże GOSPODARKA

PR24 Tajemniczy koszt obietnic Koalicji Obywatelskiej. Poseł PO kluczy ws. konkretnej kwoty

- Jeżeli Koalicja Obywatelska wygra wybory, weźmiemy pieniądze z UE, odciążymy polski budżet, zostanie więcej pieniędzy na wydatki krajowe i w ten sposób zrealizujemy nasze 100 konkretów - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Mariusz Witczak (Platforma Obywatelska). Konkretna kwota obietnic wyborczych partii, pozostaje jednak nieznana. 
Zobacz więcej na temat:  Krajowy Plan Odbudowy Komisja Europejska Unia Europejska Mariusz Witczak Krzysztof Świątek wybory w Polsce wybory 2023

Debata przedwyborcza "Super Expressu" i Polskiego Radia 24 już w niedzielę 10 września od godz. 18

Udział w debacie potwierdzili reprezentanci wszystkich najważniejszych komitetów. Będzie można ją obejrzeć na stronie www.se.pl, na kanale YouTube "Super Expressu" oraz na portalu Polskiego Radia 24 i na kanale YouTube Polskiego Radia, a także posłuchać na antenie Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU debata wybory w Polsce wybory parlamentarne Krzysztof Świątek Polskie Radio 24

Incydent z udziałem białoruskiego żołnierza. Szef MSWiA: nasza reakcja była błyskawiczna

- Od pewnego czasu przez białoruskie służby przygotowywane są operacje na granicy  - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji. Jak dodał, są to działania hybrydowe Mińska "o czysto politycznym charakterze".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Mariusz Kamiński Krzysztof Świątek Białoruś imigracja granica

Kolejna propozycja PiS. Bochenek zdradza szczegóły. "To będą wycieczki dla 5 mln uczniów"

- To będą wycieczki dla 5 mln uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, jednodniowe lub dwudniowe, to rodzice będą decydowali, jak to będzie wyglądało, dofinansowanie będzie wynosiło nawet 80 proc. - powiedział rzecznik PiS na antenie Programu 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rząd Rafał Bochenek społeczeństwo szkoła dzieci edukacja wybory w Polsce Krzysztof Świątek

"Cały pakiet Fit for 55 jest pułapką". Anna Moskwa wskazuje na wątek chińskich aut elektrycznych

- Cały pakiet Fit for 55 jest pułapką i niemieccy politycy komentowali w ostatnich dniach, że jest pułapką chińską, ze względu na to, że Chińczycy bardzo szybko produkują auta elektryczne - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska.
Zobacz więcej na temat:  Fit for 55 Anna Moskwa ŚWIAT Unia Europejska UE Europa Komisja Europejska Krzysztof Świątek Niemcy środowisko klimat Ministerstwo Klimatu i Środowiska

PR24 "Rosjanie wybrali metodę dla siebie bezpieczniejszą". Senator Lewicy o błędzie rządu Tuska po 10 kwietnia

- To Rosjanie zaproponowali ten sposób i, niestety, na to się zgodziliśmy - powiedział w Polskim Radiu 24 senator Lewicy Wojciech Konieczny, komentując badanie katastrofy smoleńskiej na podstawie Konwencji Chicagowskiej. - Może to emocje i wszystko, co się działo, a Rosjanie, na chłodno, wybrali metodę dla siebie bezpieczniejszą - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Świątek katastrofa smoleńska lewica Wojciech Konieczny POLSKA

"Reset" pokazał działania rządu po katastrofie smoleńskiej. Karczewski: Trybunał Stanu powinien się tym zająć

- Jeżeli mówimy o szeregu zachowań niekompetentnych, to można wspólnym mianownikiem objąć złą wolę - powiedział w Polskim Radiu 24 senator PiS Stanisław Karczewski, komentując doniesienia "Resetu" o działaniach polskich władz po katastrofie smoleńskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Karczewski PiS Krzysztof Świątek katastrofa smoleńska Donald Tusk Rosja Reset