Polskie Radio
Section05
Piotr Duda

"PiS będzie stać na straży praw pracowniczych, polityki społecznej i prorodzinnej". Premier na Zjeździe Solidarności

- Niezależnie od obrotu wydarzeń związanym z wyborami, PiS będzie stać na straży praw pracowniczych, polityki społecznej i prorodzinnej - zapowiedział w czwartek w Spale premier Mateusz Morawiecki, który uczestniczy w Spale XXXI Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Solidarność NSZZ Piotr Duda związki zawodowe społeczeństwo polityka Mateusz Morawiecki

"To szczyt obłudy". Piotr Duda o wypowiedziach Donalda Tuska ws. emerytur stażowych

Szef Solidarności Piotr Duda podkreślił, że "wypowiedzi Donalda Tuska w sprawie emerytur, a szczególnie emerytur stażowych, to szczyt obłudy". - Za swoich rządów nie tylko wydłużył wiek emerytalny, wygasił emerytury pomostowe, zlikwidował OFE, ale też wyrzucił miliony podpisów referendalnych i zniszczył dialog społeczny w Polsce - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Duda Donald Tusk POLSKA senior polityka PiS Prawo i Sprawiedliwość Solidarność emerytury stażowe

43. rocznica Porozumienia Jastrzębskiego. Premier: górnicy byli twórcami historii Polski i Europy

- Jeżeli będziemy dalej pełnić misję, rozważymy powołanie specjalnego resortu, który zajmie się transformacją energetyczną przemysłu wydobywczego i całej polskiej energetyki - powiedział Mateusz Morawiecki z okazji 43. rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego oraz 35. rocznicy górniczych strajków w 1988 roku. Zapraszamy do oglądania transmisji w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Piotr Duda Solidarność NSZZ porozumienia sierpniowe

Piotr Duda: niech PO z PSL ws. bezrobocia nie robią z Polaków idiotów, to są ludzie, którzy niszczyli rynek pracy

- Niech PO z PSL nie robią z Polaków idiotów - powiedział PAP Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" zapytany o to, jak, wedle jego wiedzy, kształtowało się bezrobocie wówczas, kiedy rządziła Platforma Obywatelska, a jak jego wskaźniki wyglądają teraz. Dodał, że "to byli ludzie, którzy niszczyli polski rynek pracy i polskiego pracownika".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Duda Solidarność NSZZ Platforma Obywatelska PSL bezrobocie rynek pracy opozycja Donald Tusk wiek emerytalny w Polsce pracownik pracownicy

Krytyka referendum przez opozycję to nic nowego. Tusk za ten pomysł w 2012 r. nazwał Piotra Dudę "pętakiem"

Referendum ws. podwyższenia wieku emerytalnego nie jest wcale nowym pomysłem. W 2012 r. przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda postulował jego zorganizowanie. Donald Tusk z mównicy sejmowej przyrównał szefa "Solidarności" do pętaka. Z kolei poseł PO Stefan Niesiołowski przekonywał, że "referendum jest elementem bardzo szkodliwym i niebezpiecznym dla Polski". Zaatakował też dziennikarkę, która próbowała zadać mu pytania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Piotr Duda referendum Platforma Obywatelska Solidarność

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" o opozycji: zniechęcają do udziału w demokracji

W sobotę Piotr Duda zwrócił się do opozycji z pytaniem o demokrację. - Dlaczego wycieracie sobie usta frazesami o demokracji, by potem zniechęcać do wzięcia udziału w najbardziej (obok wyborów) demokratycznej formie wyrażenia swojego zdania przez obywateli - pyta przewodniczący NSZZ "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NSZZ Solidarność Piotr Duda Beata Szydło Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość

PR24 Spór o Turów. Piotr Duda: nie oddamy ani centymetra kopalni i elektrowni

- Jak brakuje merytoryki, to rozpoczyna się chamstwo. Donald Tusk to bandyta polityczny nastawiony na prowokowanie. Tak było w Jeleniej Górze, gdzie związkowcy broniący miejsc pracy w Turowie zostali opluci i zwyzywani. To skandaliczna sytuacja, ale każdy z Polaków może sobie wyrobić własne zdanie - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA energia elektryczna Turów energetyka Solidarność Piotr Duda Michał Rachoń GOSPODARKA

Przewodniczący Solidarności: Tusk dostał zadanie likwidacji Turowa, bo mają funkcjonować niemieckie kopalnie

- Tusk to jest zwykły bandyta polityczny. On nie przyjechał do Polski po to, żeby ją wzmacniać, wzmacniać polską gospodarkę, tylko po prostu dostał zadanie, że ma doprowadzić do likwidacji kopalni Turów, bo mają funkcjonować niemieckie kopalnie - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Piotr Duda Solidarność protest Platforma Obywatelska PO koalicja obywatelska opozycja Turów kopalnia Turów Niemcy

Porozumienie rządu z NSZZ "Solidarność". Rusecka: konsensus jest korzyścią dla pracowników

- Konsensus ze związkami zawodowymi, który od lat wypracowujemy, jest z korzyścią dla pracowników - powiedziała wicerzecznik PiS, szefowa komisji polityki społecznej i rodziny Urszula Rusecka. Jak dodała, rozwiązania z porozumienia rządu oraz "Solidarności" komisja chce wypracować przed końcem kadencji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Piotr Duda Urszula Rusecka NSZZ Solidarność związki zawodowe pracownicy wynagrodzenia dofinansowanie emerytura pomostowa społeczeństwo GOSPODARKA