Polskie Radio
Section05

POLSKA

Płatna umowa zamiast obiecanego prezentu. UOKiK ukarał CANAL+ Polska, opłaty do zwrotu

Prezes UOKiK nałożył ponad 46 mln zł kary na CANAL+ Polska oraz nakazał zwrot środków konsumentom. Wątpliwości wzbudziły telefoniczne rozmowy sprzedażowe, w których sugerowano otrzymanie bezpłatnego prezentu, a tymczasem dochodziło do podpisania równoległej umowy. CANAL+ Polska zamierza złożyć odwołanie od tej decyzji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA UOKiK telewizja konsument umowa

Komisja ds. wyborów korespondencyjnych. Buda: jej prace nie mają sensu bez wezwania Trzaskowskiego i Kidawy-Błońskiej

Waldemar Buda, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. wyborów kopertowych, poinformował, że komisja ma już listę kolejnych świadków do przesłuchania. Gość Programu 3 Polskiego Radia dodał, że nie znaleźli się na niej kandydujący na prezydenta w 2020 roku: Małgorzata Kidawa-Błońska i Rafał Trzaskowski.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Beata Michniewicz Waldemar Buda Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Gowin komisja śledcza polityka Rafał Trzaskowski Małgorzata Kidawa-Błońska wybory w Polsce wybory prezydenckie

PR24 Stefan Krajewski: pieniądze dla rolników zostały wpisane do ustawy budżetowej

- Są zgłaszane różne postulaty, związków zawodowych czy rolników zrzeszonych w różnych stowarzyszeniach i zrzeszeniach, to wszystko jest dzisiaj realizowane i mam nadzieję, że do strajku nie będzie dochodzić. Będziemy się starali realizować wszystkie postulaty i tak prowadzić politykę, by rolnicy zajmowali się tym, czym powinni - uprawą roli i prowadzeniem gospodarstw - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister rolnictwa Stefan Krajewski (PSL), który dyskutował z Olgą Semeniuk-Patkowską (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka rolnictwo

Spotkanie marszałka Sejmu z prezydentem ws. Wąsika i Kamińskiego. Zdrojewski: nie widzę tu pola kompromisu

Bogdan Zdrojewski (KO) szef sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu odniósł się w Programie 1 Polskiego Radia do sprawy posłów - Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Przypomniał, że był apel Szymona Hołowni, by do czasu wyjaśnienia spornych kwestii nie brali udziału w obradach Sejmu. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Bogdan Zdrojewski Marszałek Sejmu Szymon Hołownia Mariusz Kamiński Maciej Wąsik

Sprawa Wąsika i Kamińskiego. Szejna: nie są posłami, robienie z tego sprawy politycznej jest nieuczciwe

- Oczekujemy od marszałka, od policji ostrego działania, a robienie z tego sprawy politycznej jest nieuczciwe ze strony PiS-u - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Szejna. Wiceminister spraw zagranicznych z Nowej Lewicy odniósł się w ten sposób do ewentualnego pojawienia się na posiedzeniu Sejmu Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego.
Zobacz więcej na temat:  polityka Andrzej Szejna lewica Maciej Wąsik Szymon Hołownia Mariusz Kamiński

PR24 Spór o mandaty posłów PiS. Czesław Mroczek: mam nadzieję, że prezydent zda sobie sprawę z powagi sytuacji

- W tej chwili mamy do czynienia z "podwójnym życiem" niektórych instytucji państwowych, z uwagi na zachowanie osób nominowanych tam przez PiS. To budowanie drugiego obiegu. W świetle wojny na Ukrainie podzielone społeczeństwo, podzielone instytucje państwowe, jako efekt rządów PiS, to niezwykle niebezpieczna sytuacja - mówił w Polskim Radiu 24 Czesław Mroczek, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Maciej Wąsik Sąd Najwyższy sądownictwo Czesław Mroczek Mariusz Kamiński Andrzej Duda

Intensywna działalność rosyjskiego lotnictwa na Ukrainie. Polskie Dowództwo Operacyjne: uruchomiliśmy procedury

Od kilku godzin obserwowana jest zintensyfikowana aktywność rosyjskiego lotnictwa związana z atakiem na Ukrainę; wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione, a sytuacja jest monitorowana - poinformowało w poniedziałek rano Dowództwo Operacyjne RSZ.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo Wojsko Polskie siły zbrojne wojsko wojna na Ukrainie wojna 2024 Rosja

Fala mrozów może zebrać śmiertelne żniwo. Apel policji o zwrócenie uwagi na starszych i samotnych

Warszawska policja zaapelowała, by w mroźne dni w sposób szczególny interesować się osobami w kryzysie bezdomności, samotnymi i starszym. Prezydent miasta Rafał Trzaskowski również wezwał obywateli, by reagowali i kontaktowali się z odpowiednimi służbami.
Zobacz więcej na temat:  bezdomność regiony mazowieckie Warszawa pogoda społeczeństwo służby i bezpieczeństwo policja

PR24 Nowe świadczenia dla osób z niepełnosprawnością. Prof. Dudzińska: bałagan w systemie, który i tak jest skomplikowany

- W tej chwili politycy są świadomi tego, że ustawa wymaga pilnych korekt. Przede wszystkim z tym systemem będą się zderzać osoby, które chcą uzyskać świadczenie wspierające, które tak ładnie wyglądało na banerach wyborczych - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Agnieszka Dudzińska, zajmująca się problemem wsparcia dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów.
Zobacz więcej na temat:  polityka Piotr Wąż niepełnosprawni niepełnosprawność