Polskie Radio
Section05
radio

Prezes Agnieszka Kamińska: łączenie tradycji i nowoczesności

- Cały czas powstają nowe projekty: te tradycyjne - antenowe, ale Polskie Radio rozwija także część wizualną, bo wymagają tego między innymi media społecznościowe. Polskie Radio jest też pionierem w rozwoju cyfrowym, w technologii DAB+ - mówi prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska w rozmowie z IAR. Jak dodaje, "Polskie Radio doskonale łączy i historię, i nowoczesność". 
Zobacz więcej na temat:  radio W POLSKIM RADIU media Agnieszka Kamińska Polskie Radio POLSKA

Konflikt w Radiu Nowy Świat. Dziennikarka mówi o "naruszeniu granic" i odchodzi, z udziałów rezygnuje były prezes

Magdalena Rataj, wydawczyni i dziennikarka zajmująca się promocją, patronatami medialnymi i komunikacją wewnętrzną odchodzi z Radia Nowy Świat, powstałego z inicjatywy byłych dziennikarzy Trójki. "Muszę bronić pewnych elementarnych granic, które zostały naruszone"- napisała. Z kolei były prezes rozgłośni Piotr Jedliński rezygnuje z udziałów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA radio media dziennikarstwo

"Mamy fantastyczne nagrody dla dzieci". Szefowa "Czterech Pór Roku" o feriach z Polskim Radiem

- Mamy moc atrakcji i to codziennie - mówiła Magdalena Szturemska, szefowa "Czterech Pór Roku" w Programie 1 Polskiego Radia i pomysłodawczyni "Zimy z Radiem". Gośćmi audycji byli też: red. naczelna radiowej "Czwórki", Hanna Dołęgowska, Piotr Majewski, szef publicystyki kulturalnej w "Trójce" oraz Klaudia Borowa z Polskiego Radia Dzieciom.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ferie zimowe radio dzieci rodzice W POLSKIM RADIU KULTURA

Mariusz Urbanek: Jerzy Waldorff miał świadomość, że zasłużył się dla Polski

- Waldorff w jednym z ostatnich wywiadów otrzymał nietaktowne pytanie, co ów 90-latek zamierza teraz robić, na co odpowiedział absolutnie poważnie "zamierzam teraz umrzeć". Poczucie tego, jak wiele po sobie zostawia, dawało mu świadomość, że życiem wiecznym jest pamięć ludzi o nim - mówił w Dwójce Mariusz Urbanek - pisarz, publicysta, autor książki "Waldorff. Ostatni baron PRL-u".
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Waldorff Polskie Radio Dwójka radio Jakub Kukla Andrzej Zieliński KULTURA Bohdan Łazuka Jerzy Kisielewski Stefan Kisielewski pseud. Tomasz Staliński

Stanisław Leszczyński: Studio S-1 działało jeszcze zanim zostało otwarte

- Oficjalne otwarcie nastąpiło w 1992 roku , przy czym to studio zaczęło istnieć kilka miesięcy wcześniej, bo już nie mogłem wytrzymać. Wszystkie formalności, zasady BHP i tak dalej zostały chyba złamane. Pamiętam, jak osobiście zakładaliśmy linki bezpieczeństwa na tubusy. Dzięki temu wcześniej można było tam wprowadzić Jerzego Semkowa z Sinfonią Varsovią - mówił współtwórca i pierwszy dyrektor Studia S-1 (obecnie im. W. Lutosławskiego).
Zobacz więcej na temat:  studio im. Witolda Lutosławskiego radio Witold Lutosławski studio Lutosławskiego 95 lat Polskiego Radia Monika Zając Roch Siciński Dwójka