X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
represje

Rosja: decyzja Sądu w sprawie torturowanego opozycjonisty

Sąd Konstytucyjny Rosji zażądał w piątek ponownego rozpatrzenia sprawy opozycjonisty Ildara Dadina, skazanego na karę łagru za wielokrotne naruszanie przepisów o zgromadzeniach. Sąd uznał jednak, że zapisy, na mocy których go skazano są zgodne z konstytucją. Młody aktywista organizował jednoosobowe pikiety m.in. w obronie więźniów politycznych, przeciwko wojnie na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Kreml prawa człowieka represje ŚWIAT opozycja demokratyczna

Działacze Memoriału: Rosja ukrywa ciemne strony historii

- Teraz w Rosji uznaje się, że w interesie władz jest pokazanie państwa bez skazy, tak by uzyskać mandat na jakiekolwiek działania. Państwo w tej wersji jest ponad wszystko, bez skazy - a represje pokazują przecież, że nie działało zawsze prawidłowo - mówiła jedna z działaczek Memoriału w Petersburgu.
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Ślubowski Memoriał Michał Żakowski Piotr Pogorzelski represje Rosja Stany Zjednoczone USA Wojciech Cegielski

Więzień polityczny bestialsko torturowany. Apel Memoriału

Media na całym świecie i niezależne portale w Rosji publikują list więźnia politycznego Ildara Dadina do żony, który spisał na podstawie jego słów adwokat Aleksiej Lipcer. Ildar Dadin przekazuje w liście, że jak i inni osadzeni, jest poddawany w kolonii karnej w rosyjskiej Karelii okrutnym torturom. Pisze, że był bity przez 12 osób jednocześnie i nie jest w stanie długo wytrzymać przemocy, gwałtu i boi się, że zostanie zabity.
Zobacz więcej na temat:  Memoriał prawa człowieka represje Rosja TYLKO U NAS