Polskie Radio
Section05
Słowenia

Polscy żołnierze polecieli do Słowenii. Szef MON: pomogą w usuwaniu skutków powodzi

- Do Słowenii wyleciała już wojskowa grupa rekonesansowa. Żołnierze określą skalę pomocy, którą udzielimy naszym sojusznikom w walce ze skutkami katastrofalnej powodzi. Do zadań Wojska Polskiego będzie należeć m. in. budowa tymczasowego mostu i odbudowa dróg - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak. W Słowenii trwa usuwanie skutków po ubiegłotygodniowej powodzi.  
Zobacz więcej na temat:  powódź wojsko Europa ŚWIAT Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej

Polskie wojsko będzie pomagać powodzianom w Słowenii. Szef MON: wyślemy doświadczonych żołnierzy

Nasi żołnierze pomogą Słowenii w zmaganiu się ze skutkami powodzi, która kilka dni temu nawiedziła duże części kraju. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że Polska wyśle na poszkodowane tereny żołnierzy wojsk inżynieryjnych wraz ze specjalistycznym sprzętem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak powódź

Sytuacja powodziowa w Słowenii stabilizuje się. W kilku miejscowościach odwołano ewakuację

Powódź w Słowenii jeszcze nie ustępuje, jednak sytuacja powoli się stabilizuje. Rzeki w wielu miejscach wciąż wylewają, wiele dróg i połączeń kolejowych nadal jest zamkniętych, ale w kilku miejscach odwołano ewakuację. W wyniku katastrofalnych powodzi w Słowenii zginęło już sześć osób. W niedzielę odnaleziono ciała dwóch kolejnych ofiar. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT powódź pogoda burza

Katastrofalne powodzie i ulewy na Słowenii. Do kraju wyruszył transport PCK

Oznakowany transport Polskiego Czerwonego Krzyża z pomocą humanitarną wyruszy w niedzielę z Lublina do Słowenii. W ostatnim czasie ten kraj zmaga się z powodziami i lawinami błotnymi. W wyniku podtopień zginęły co najmniej trzy osoby, a kilkaset zostało rannych. Sześć słoweńskich rzek osiągnęło rekordowo wysoki poziom. Zalane może być nawet 30 procent powierzchni kraju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polski Czerwony Krzyż PCK polska pomoc Lublin