Polskie Radio
Section05

videoMozaika

Słuchowisko "Córeczki" Pawła Mossakowskiego w Jedynce [POSŁUCHAJ]

Pięćdziesięcioletni Tomek - znany reporter prasowy, rozwiedziony, ojciec studentki Olgi - przeprowadza się do swojej partnerki, czterdziestoparoletniej Marty, z zawodu lekarki. Jej córka, zbuntowana nastolatka Iwona usiłuje go uwieść, a gdy jej zaloty zostają odrzucone, oskarża go o seksualne molestowanie. Na słuchowisko Pawła Mossakowskiego pt. "Córeczki" w reżyserii Anny Skuratowicz zaprosiliśmy do Programu 1 Polskiego Radia w sobotę (11.03) po godz. 21.00 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Mossakowski Dorota Landowska Elżbieta Gaertner pr poleca Teatr Polskiego Radia

Co wiemy o Oscarach? - 95. gala wręczenia najważniejszych statuetek kina

Już po raz 95. w Los Angeles wyróżnieni zostaną filmowi twórcy i aktorzy. Gala rozdania Oscarów to największe święto kina, pieczołowicie przygotowywane przez całe miesiące. Co wiemy o tegorocznej gali? Czym zaskoczą nas organizatorzy? O tym w audycji "Bed and breakfast" mówił Jan Pachlowski, amerykański korespondent Polskiego Radia.  
Zobacz więcej na temat:  Oscary Jan Pachlowski Raf Uzar Piotr Firan Trójka FILM

Protest niepełnosprawnych w Sejmie. Paweł Wdówik: gra wyborcza pani Hartwich

- Przede wszystkim jest to gra wyborcza pani Iwony Hartwich, ale osoby niepełnosprawne są przez nią w sposób zupełnie przedmiotowy traktowane jako tło do tego całego spektaklu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Wdówik, wiceminister rodziny i polityki społecznej, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych o prowadzonej w Sejmie akcji protestacyjnej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Wdówik niepełnosprawni Sejm protest Katarzyna Gójska

Wonderland – Neverland. Niezwykła podróż w "Trójce pod księżycem"

4 marca odbyły się w Warszawie dwie premiery: w Teatrze Narodowym – "Alicji Krainy Czarów", oraz w Teatrze Dramatycznym – "Piotrusia Pana". Oba spektakle powstały na podstawie słynnych powieści, których głównymi bohaterami są dzieci, usytuowane w baśniowej przestrzeni na pograniczu jawy i snu, marzeń, przekraczania tego, co możliwe. To Lewisa Carrolla "Alicja w Krainie Czarów" i "O tym, co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra" oraz Jamesa Matthew Barrie’ego "Piotruś Pan i Wendy" i "Piotruś Pan, czyli chłopiec, który nie chciał dorosnąć". 
Zobacz więcej na temat:  Barbara Marcinik KULTURA TEATR

Martwe pole w lusterku. Dlaczego jest tak niebezpieczne?

Martwe pole to jedno z największych zagrożeń podczas jazdy samochodem. Przez chwilę nieuwagi może doprowadzić do groźnego wypadku. - To przestrzeń, która nie jest widoczna w żadnym lusterku naszego pojazdu, czy to samochodu osobowego czy ciężarowego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Mikołaj Krupiński z Instytutu Transportu Samochodowego.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Mikołaj Krupiński samochody bezpieczeństwo na drodze

"Scena Szpilmana - Jedynka Live". Koncert Michalove w Programie 1 [ZOBACZ WIDEO]

Zespół Michalove to laureaci nagrody Programu 1 Polskiego Radia oraz równorzędnej drugiej nagrody w ostatnim Konkursie Muzyki Folkowej na Festiwalu "Nowa Tradycja". Artyści wydali niedawno swój debiutancki album "Rano". W Programie 1 przeprowadziliśmy transmisję koncertu Michalove w ramach cyklu "Scena Szpilmana - Jedynka Live". Zapraszamy do obejrzenia nagrania.
Zobacz więcej na temat:  koncerty w Polskim Radiu Aleksandra Tykarska Mariana Kril Ukraina koncert

Koncert "To, co najpiękniejsze - standardy, które kochamy" [ZOBACZ WIDEO]

Za nami kolejny koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze...". Podczas tego wyjątkowego wydarzenia usłyszeliśmy fragmenty z opery "Carmen" Georges'a Bizeta w wykonaniu Małgorzaty Walewskiej oraz Tadeusza Szlenkiera w towarzystwie Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy, a także standardy m.in. George'a Gershwina, Glenna Millera, Duke'a Ellingtona w wykonaniu Chopin University Big Band pod batutą Piotra Kostrzewy.
Zobacz więcej na temat:  To co najpiękniejsze koncerty w Polskim Radiu

"Kanał w Nowym Porcie" wrócił do Gdańska. Muzeum Narodowe odzyskało cenne dzieło

Muzeum Narodowe w Gdańsku odzyskało zaginione w czasie II wojny światowej niezwykle cenne dzieło sztuki. Obraz "Kanał w Nowym Porcie" Arthura Bendrata uratował prywatny kolekcjoner. - Jak to się stało, że obraz przetrwał zawieruchę wojenną i powojenną, na razie pozostaje tajemnicą - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Magdalena Mielnik, kurator Oddziału Sztuki Dawnej gdańskiego muzeum.
Zobacz więcej na temat:  Gdańsk muzeum malarstwo historia Polski Jakub Domoradzki