Polskie Radio
Section05

Bronisław Komorowski

Szef BBN: Tusk i Komorowski w 2010 r. podpisywali się pod strategią, w której Rosja była nazywana partnerem

Lider PO Donald Tusk skrytykował polską delegację na szczycie NATO za "mało ambitne i mało podmiotowe" działania. Słowa Tuska skomentował szef BBN Paweł Soloch. Przypomniał on zapisy koncepcji strategicznej NATO z 2010 roku, którą podpisał prezydent Bronisław Komorowski. W koncepcji tej podkreślano znaczenie bliskiej współpracy Sojuszu z Rosją. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Paweł Soloch szczyt NATO 2022 polityka NATO

WBH: Komorowski był przeciw ustanowieniu Święta Wojska Polskiego w dniu 15 sierpnia

"W 1990 roku wiceminister obrony narodowej Bronisław Komorowski był przeciwny ustanowieniu Święta Wojska Polskiego w dniu 15 sierpnia" – napisało na profilu w mediach społecznościowych Wojskowe Biuro Historyczne. Ówczesny wiceminister obrony narodowej chciał, aby święto przypadało na 3 maja.
Zobacz więcej na temat:  bitwa warszawska Wojsko Polskie Święto Żołnierza Święto Wojska Polskiego HISTORIA PRL polityka POLSKA

Bronisław Komorowski wsparciem dla PSL? Ekspert wskazał warunek

Bronisław Komorowski zadeklarował niedawno wsparcie dla lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz budowy Koalicji Polskiej. Były prezydent zaznaczył, że nie chce być liderem nowej formacji politycznej, ale stwierdził, że jego zaangażowanie może się jeszcze przydać. - Jestem bardzo sceptyczny co do wyborczej atrakcyjności Bronisława Komorowskiego - mówi politolog dr Witold Sokała. 
Zobacz więcej na temat:  Władysław Kosiniak-Kamysz opozycja koalicja obywatelska

Sprawa Sławomira Nowaka. Płużański: ma szczęście, że jest sądzony w Polsce, a nie na Ukrainie

- Nie życzyłbym Sławomirowi Nowakowi sądzenia na Ukrainie. Myślę, że miał dużo szczęścia, że to w Polsce jest sądzony i tu odbywał areszt, bo na Ukrainie mógłby mieć duże problemy - powiedział o sytuacji Sławomira Nowaka Tadeusz Płużański. Gościem "Debaty dnia" był także Romuald Kiedrzyński.
Zobacz więcej na temat:  Sławomir Nowak areszt korupcja pieniądze sądownictwo Donald Tusk POLSKA polityka Polskie Radio 24

TYLKO U NAS Komorowski "patrzy z nadzieją" na ruch Hołowni. Sachajko: odnajduje tam ten sam garnitur działaczy, co w PO

Były prezydent Bronisław Komorowski skomplementował Szymona Hołownię oraz wskazał błędne działania obecnych władz PO. - Wskazuje na ruch Szymona Hołowni, jako na przyszłą partię opozycyjną, bo Lewica jest dla niego nie do przyjęcia, a w Polsce 2050 odnajduje ten sam garnitur działaczy politycznych, co w Platformie Obywatelskiej - uważa poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko. 
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Szymon Hołownia PiS

"Komentarz dnia": zatwierdzenie ważności wyborów, zaprzysiężenie prezydenta

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska") i Tomasz Krzyżak ("Rzeczpospolita"). Publicyści dyskutowali m.in. o uchwale Sądu Najwyższego w sprawie ważności wyborów prezydenckich, a także o zbliżającym się zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy i zapowiedzianej nieobecności Bronisława Komorowskiego i Lecha Wałęsy.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Jacek Liziniewicz Paweł Lisicki wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Lech Wałęsa

Piotr Sak: poparcie byłych prezydentów dla Trzaskowskiego pokazuje, że to kandydat salonu III RP

- Poparcie takich osób jak Lech Wałęsa czy Aleksander Kwaśniewski pokazuje, że Rafał Trzaskowski jest kandydatem elit III RP - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Sak z Solidarnej Polski. Gościem audycji "Dwie strony" był również Jacek Czerniak z Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Eliza Olczyk wybory prezydenckie 2020 kampania prezydencka Aleksander Kwaśniewski Rafał Trzaskowski

"Na miejscu Gowina oglądałbym się za siebie w ciemnych zaułkach". Szokujące słowa Komorowskiego

- Nikt nie zapomina w polityce takich zachowań. Każdy chce ukarać za nielojalność. Czasami mądrość etapu podpowiada, aby z tym poczekać albo jakoś odłożyć w czasie, ale ja na miejscu Jarosława Gowina bym się po prostu w ciemnych zaułkach zawsze za siebie oglądał - stwierdził były prezydent Bronisław Komorowski w programie "Onet Opinie".
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Gowin Porozumienie Jarosława Gowina Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński wybory prezydenckie głosowanie korespondencyjne polityka POLSKA

Lichocka o Kidawie-Błońskiej: jej wypowiedź o prezydencie uderza w instytucję państwa

- Gdyby Małgorzata Kidawa-Błońska wygrała wybory, to byśmy mieli powtórkę z prezydentury Bronisława Komorowskiego. To jest taka wersja Bronisława Komorowskiego w spódnicy. Trwa swoisty wyścig między tym, ile nabroił Bronisław Komorowski, a do ilu wpadek jest jeszcze zdolna pani Małgorzata Kidawa-Błońska - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Joanna Lichocka Dorota Kania POLSKA polityka wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce Małgorzata Kidawa-Błońska