X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jarosław Guzy

Miejsce Polski w Unii Europejskiej

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker powiedział w środę, że Europa jest w kryzysie egzystencjalnym. O tym, czy Unia jest dziś - jak stwierdził Juncker - projektem w ruinie, z jakimi problemami się boryka i jakie jest miejsce Polski we Wspólnocie rozmawiali w Debacie Dnia Marek Grela (były wiceminister spraw zagranicznych) i Jarosław Guzy (komentator międzynarodowy).
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Guzy POLSKA Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska

Światowa Szachownica: Populizm na świecie

Rośnie fala populizmu na świecie. Dowodem na to jest popularność Donalda Trumpa w Stanach Zjednoczonych oraz Ruchu Narodowego Marine Le Pen we Francji. O przyczynach i konsekwencjach tego zjawiska rozmawiali w programie Światowa Szachownica Jarosław Guzy (komentator ds. międzynarodowych), prof. Zdzisław Krasnodębski (europoseł) i dr Jarosław Kuisz (Kultura Liberalna).
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Francja Jarosław Guzy Jarosław Kuisz Marine Le Pen Ruch Narodowy ŚWIAT USA Zdzisław Krasnodębski Światowa Szachownica - archiwalne

"Rosja nie ma co liczyć na konflikt w Jemenie"

- Po interwencji Arabii Saudyjskiej w Jemenie na giełdach światowych nastąpił wzrost napięcia, doszło do wahnięcia cen, ale nieuzasadnione wydają się obawy, by konflikt mógł wykroczyć poza Jemen - ocenił ekspert do spraw energetycznych Jarosław Guzy. Dodał, że Rosja nie ma co liczyć na to, że konflikt spowoduje znaczący wzrost cen ropy.
Zobacz więcej na temat:  Arabia Saudyjska Jarosław Guzy Jemen konflikty międzynarodowe Krzysztof Renik ropa naftowa Więcej świata