Polskie Radio
Section05

Jedynka

Ekspert o zatrzymaniu samolotu w Mińsku: mamy do czynienia z operacją służb specjalnych

Po wymuszeniu przez białoruskie władze lądowania samolotu lecącego z Aten do Wilna i aresztowaniu lecącego nim opozycjonisty Ramana Pratasiewicza, współzałożyciela kanału NEXTA, coraz więcej państw ogłasza białoruską przestrzeń powietrzną za obszar niebezpieczny i wprowadza zakaz lotów nad Białorusią. Tak zrobiły Litwa, Łotwa i Ukraina. Nad Białorusią nie latają też samoloty węgierskiej linii Wizz Air.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś opozycja Mińsk Aleksander Łukaszenka Unia Europejska Ryanair Michał Strzałkowski

Jak rozwiązywać konflikty między rodzeństwem. "Trzeba wyciszyć emocje i rozmawiać"

Więzi pomiędzy rodzeństwem często bywają wyjątkowe i pełne skrajnych emocji. Do konfliktów dochodzi nie tylko w dzieciństwie, ale również już w dorosłym życiu. - Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest spokojna rozmowa i wytłumaczenie swoich racji - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Katarzyna Knopp z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych rodzina

"UE nie współpracuje z terrorystami". Anna Zalewska o działaniach na Białorusi

- Myślę, że cierpliwość zachodu Unii Europejskiej powinna zostać wyczerpana i dzisiaj powinny zapaść decyzje, nie tylko dotyczące Białorusi - powiedziała w audycji "W samo południe", na antenie Programu 1 Polskiego Radia Anna Zalewska, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Była minister edukacji narodowej dodała, że "z terrorystami Unia Europejska po prostu nie współpracuje".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś Unia Europejska Anna Zalewska samolot Ryanair Magdalena Ogórek

Utwory Chopina w wykonaniu Nikołaja Chozjainowa

W "Koncercie Chopinowskim" zaprezentowaliśmy konkursowe nagrania Nikołaja Chozjainowa, młodego, 18-letniego podczas XVI Konkursu Chopinowskiego w 2010 r. pianisty rosyjskiego, któremu jury przyznało wyróżnienie. Usłyszeliśmy kilka wybranych utworów wykonywanych podczas przesłuchań konkursowych, w tym Fantazję f-moll op. 49, Balladę F-dur op. 38 i Scherzo E-dur op. 54.
Zobacz więcej na temat:  Adam Rozlach MUZYKA muzyka klasyczna Fryderyk Chopin