X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Lasy Państwowe

Kapelan Lasów Państwowych pobity w Puszczy Białowieskiej

- W środę użyto siły wobec kapelana Lasów Państwowych Tomasza Duszkiewicza. Aktywiści blokowali wywóz drewna z Puszczy Białowieskiej, a ksiądz kapelan próbował filmować to zajście telefonem. Jedna z osób blokujących wywóz miała podejść do księdza. Nastąpiła ponoć niezbyt miła wymiana zdań i doszło do rękoczynów – powiedziała w Polskim Radiu 24 rzeczniczka Lasów Państwowych Anna Malinowska.
Zobacz więcej na temat:  Lasy Państwowe ekologia Puszcza Białowieska nawałnica klęska żywiołowa

Szef MSWiA: pomoc po nawałnicach od pierwszych chwil

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak odpiera ataki opozycji, która zarzuca rządzącym zbyt późną reakcję na tragiczne skutki nawałnic. Jak powiedział, goszcząc w radiowej Jedynce, decyzja o momencie rozpoczęcia i wyboru rodzaju pomocy leży przede wszystkim po stronie lokalnych sztabów, a ponadto od samego początku w akcję zaangażowana jest straż pożarna. 
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gociek POLSKA Mariusz Błaszczak burze nawałnica Lasy Państwowe las kataklizmy

"Nawałnica największą klęską w historii leśnictwa"

Według Lasów Państwowych, nawałnica, która przeszła przez Polskę w nocy z piątku na sobotę spowodowała największą klęskę w dziejach polskiego leśnictwa. Zniszczonych zostało 44 tysiące hektarów lasu, a łączna objętość powalonych drzew wynosi ponad 8 milionów metrów sześciennych - powiedział dyrektor generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lasy Państwowe burze nawałnica