X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Pekin

Adam Bielan: Rosja może rozstrzygnąć, kto zwycięży w starciu chińsko-amerykańskim

– Mamy do czynienia z dużym napięciem w stosunkach amerykańsko-chińskich. Zwiększa je również wojna handlowa, którą Donald Trump wytoczył Chińczykom – powiedział wicemarszałek Senatu Adam Bielan. W magazynie „Świat 24”, w kontekście defilady z okazji Święta Wojska Polskiego, rozmowa o możliwościach militarnych najważniejszych graczy na geopolitycznej mapie świata oraz ich wzajemnych relacjach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ameryka Chiny Rosja POLSKA konflikty międzynarodowe Waszyngton Moskwa Pekin polityka zagraniczna USA

Amerykańsko-chiński spór handlowy

Prezydent USA Donald Trump zagroził nałożeniem cła na chińskie towary warte nawet 500 mld dol. rocznie. To oznaczałoby cios w prawie cały chiński eksport do USA – pisze Polska Agencja Prasowa. Pekin nie pozostaje dłużny. W piątek chiński resort finansów wyraził gotowość wprowadzenia karnych taryf, obejmujących amerykański eksport do Państwa Środka o wartości ponad 60 mld dol. rocznie. O sprawie mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sajewicz, korespondent Polskiego Radia w Pekinie.
Zobacz więcej na temat:  Ameryka Północna Chiny Pekin Donald Trump

Donald Trump na Filipinach  

„W czwartek, w drugim dniu wizyty prezydenta Donalda Trumpa w Pekinie, Stany Zjednoczone i Chiny przeprowadziły szczerą wymianę opinii w sprawie spornych obszarów Morza Południowochińskiego. Pozycja USA jest niezmienna” – powiedział amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson. Nieugięte są jednak w tej kwestii także Chiny, które roszczą sobie prawa do prawie całego akwenu, przez który przepływają co roku towary warte 3 bln dolarów. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 Oskar Pietrewicz z Centrum Studiów Polska-Azja.
Zobacz więcej na temat:  Filipiny USA protest Donald Trump Chiny Stany Zjednoczone Pekin Rex Tillerson