Polskie Radio
Section05
Samuel Pereira

Czarnecki odwołany. "Totalitaryzm liberalny nie zna litości"

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Czarnecki, został odwołany ze stanowiska wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. – "Totalitaryzm liberalny" nie zna litości – oceniał w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta. Na naszej antenie również komentarze Samuela Pereiry z TVP Info i Macieja Chudkiewicza z Tygodnika "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europarlament Ryszard Czarnecki Parlament Europejski Marek Król Samuel Pereira Róża Thun Prawo i Sprawiedliwość Guy Verhofstadt

"Spory kompetencyjne wyłączną właściwością TK"

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska uważa, że Sąd Najwyższy miał obowiązek zawiesić postępowanie w sprawie Mariusza Kamińskiego. Chodzi o kwestię ułaskawienia przez Andrzeja Dudę byłego szefa CBA, a obecnie ministra-koordynatora służb specjalnych. O sprawie w Polskim Radiu 24 mówił prof. Bogusław Banaszak, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny Mariusz Kamiński Sąd Najwyższy CBA Andrzej Duda Samuel Pereira

"Trzeba powołać komisję śledczą ws. nowych nagrań"

TVP Info opublikowało nowe nagrania z podsłuchów w restauracji „Sowa & Przyjaciele”. W spotkaniu - jak podała telewizja - mieli uczestniczyć m.in. b. rzecznik rządu Paweł Graś, b. minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński, b. szef BOR gen. Marian Janicki i ks. Kazimierz Sowa. W nagraniu mowa jest m.in. o "zniszczeniu Gazety Polskiej". Tomasz Sakiewicz - redaktor naczelny Gazety Polskiej chce powołania komisji śledczej w tej sprawie. Ujawnione nagrania komentowali w PR24 Dawid Wildstein i Samuel Pereira - dziennikarze TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  Gazeta Polska afera podsłuchowa nagrania Tomasz Sakiewicz Samuel Pereira Dawid Wildstein komisja śledcza Sejm POLSKA

"Czy możemy w ogóle mówić o wolności zabijania?"

- Ochrona ludzkiego życia nie jest niestety dla wszystkich oczywista. Wydawałoby się, że w XXI w. nie będzie już takich barbarzyńskich postaw, żeby ktoś postulował legalne zabijanie niewinnych ludzi. Dzieci w fazie rozwoju prenatalnego są przecież zupełnie niewinne. A to, że są ludźmi, jest zupełnie oczywiste - mówił w radiowej Jedynce ks. Marek Dziewiecki.
Zobacz więcej na temat:  aborcja ciąża rozwój dziecka Samuel Pereira