Polskie Radio
Section05
TYLKO U NAS

Sensacyjny sondaż. "Staje się szansą dla swojej partii"

- Schulz staje się dziś politykiem, który ze względu na wzrost swojej rangi będzie potrafił okiełznać negatywne tendencje uwidaczaniające się dziś w Niemczech i Europie poprzez jakąś pacyfikację nastrojów - mówi portalowi PolskieRadio.pl prof. Wawrzyniec Konarski z Uniwersytetu Jagiellońskiego, komentując wyniki senacyjnego sondażu przeprowadzonego w Niemczech.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS Martin Schulz Niemcy

"Chcemy odsunąć lobby deweloperskie od władzy"

- Chciałbym, aby ktoś przełamał partyjny monopol w stolicy, ale mam świadomość, że będzie to niezwykle trudne zadanie - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Jan Śpiewak ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Śródmiejski radny wylicza choroby, z którymi zmaga się dziś Warszawa i dodaje, że ruchy miejskie muszą wystawić kandydata na prezydenta stolicy. Czy będzie nim Jan Śpiewak? 
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS Jan Śpiewak Warszawa reprywatyzacja

TYLKO u NAS Heavy metal z Kremla. Oto reguły gry Putina

Rosja toczy miękką wojnę z Zachodem, a twardą ćwiczy. Stara się zniechęcić Zachód do reakcji, groźbą i szantażem. Niestety świat Zachodu nie umie wciąż reagować kompleksowo na zagrożenia – militarne i hybrydowe, daje się dzielić, zapomina o solidarności z atakowanymi – o tym mówili na konferencji poświęconej Rosji eksperci Mark Galeotti, Marek Menkiszak (OSW), Anna Dyner (PISM).
Zobacz więcej na temat:  Rosja Władimir Putin wojsko Ośrodek Studiów Wschodnich Ukraina Białoruś TYLKO U NAS

Dymisja prezydent Warszawy? "Szkodzi wizerunkowi stolicy"

Kukiz'15 żąda dymisji Hanny Gronkiewicz-Waltz w związku ze śledztwem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. - Pani prezydent powinna ustąpić ze stanowiska. Tak zachowałby się każdy normalny człowiek - mówi portalowi PolskieRadio.pl poseł Marek Jakubiak. - Dziwi nas śledztwo prokuratury, nie ma żadnych podstaw do stawiania zarzutów - komentuje rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk. 
Zobacz więcej na temat:  prokuratura TYLKO U NAS polityka Hanna Gronkiewicz-Waltz

TYLKO U NAS Oczy piłkarskiej Europy zwrócone na Polskę

- Wspaniały rok, który jeszcze bardziej podniósł poprzeczkę oczekiwań kibiców – taki był rok 2016 w polskim futbolu zdaniem Michała Czechowicza z tygodnika „Piłka nożna”. Jednak - jak podkreśla dziennikarz w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl – w tym roku także czeka nas kolejne pilkarskie święto. Polska organizuje bowiem młodzieżowe mistrzostwa Europy.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Robert Lewandowski reprezentacja Polski U21 Polska 2017 TYLKO U NAS