Polskie Radio
Section05

dzieci

Czym są spersonalizowane opowiadania dla najmłodszych?

Podczas gdy spotkanie z książką rozwija w nas wyobraźnię i wrażliwość, wydarzenia promujące czytelnictwo, jak np. akcja Narodowego Czytania, tworzą dodatkowo atmosferę wspólnoty. Dzięki temu, że rodzajów literatury jest wiele, każdy z nas może znaleźć coś dla siebie, w tym również dzieci, które dodatkowo mogą skorzystać ze słuchowisk stworzonych specjalnie dla nich. O czytelnictwie wśród najmłodszych opowiedziała w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom Magda Kiermaszek, psycholog, polonistka oraz autorka książek dla dzieci.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica czytelnictwo radio dla rodziców radio dla dzieci rozwój dziecka

"Nie skazujcie dzieci na traumę". Apel Rzecznika Praw Dziecka do dyrektorów żłobków i przedszkoli

- Nie zabierajcie dzieciom zabawek i pozwólcie ich rodzicom być z nimi, jeśli dzieci potrzebują takiego wsparcia; strach przed pandemią nie może odbierać zdrowego rozsądku i nie może prowadzić do krzywdzenia dzieci - zaapelował do dyrektorów żłobków i przedszkoli rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mikołaj Pawlak Rzecznik Praw Dziecka przedszkole

Centrum Folkloru Polskiego Karolinie

Centrum Folkloru Polskiego to unikatowe miejsce na turystycznej mapie Polski. W historycznej siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego w Pałacu Karolin w Otrębusach pod Warszawą powstało nowoczesne centrum edukacyjne, które w sposób barwny i angażujący przedstawia folklor współczesnych ziem polskich oraz polską kulturę narodową, od których zespół "Mazowsze" czerpie inspiracje w muzyce, śpiewie, tańcu i stroju.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska Mazowsze

PATRONAT MEDIALNY Bezpieczeństwo na drogach. Laureaci konkursu na opowiadanie

Ogłoszono laureatów konkursu na najlepsze bajki o ruchu drogowym. Uczestniczyły w nim dzieci w wieku od 10 do 15 lat, a konkurs ogłosiły w maju Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego. Patronowała mu pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, zaś Polskie Radio objęło przedsięwzięcie patronatem medialnym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA drogi bezpieczeństwo Główny Inspektorat Transportu Drogowego Agata Kornhauser-Duda Tomasz Rzymkowski Alvin Gajadhur społeczeństwo edukacja młodzież Polskie Radio Agnieszka Kamińska

"Przerażający reportaż, a cierpienie nieletnich gigantyczne". Michał Woś reaguje ws. ośrodka w Renicach

- Mam nadzieję, że w ciągu miesiąca, dwóch projekt ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich będzie przyjęty przez rząd i trafi do parlamentu - powiedział w piątek wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, komentując sytuację w ośrodku w Renicach pod Szczecinem.
Zobacz więcej na temat:  Michał Woś społeczeństwo ustawa Ministerstwo Sprawiedliwości przemoc szkoła POLSKA

Policja podsumowuje wakacje

Podczas tegorocznych wakacji policjanci odnotowali ponad 5 tysięcy wypadków drogowych, w których zginęło 479 osób, a ponad 6 tys. zostało rannych. Główną przyczyną tragicznych zdarzeń była nadmierna prędkość niedostosowana do warunków ruchu oraz lekceważenie podstawowych przepisów ruchu drogowego.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców motoryzacja samochody policja policja polska Polskie Radio Kierowców Polskie Radio regiony wypadek społeczeństwo wakacje drogi bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze

"Szkoły powinna cechować tolerancja dla większości chrześcijańskiej". Czarnek o zmianach w wykazie lektur

- Szkoły powinna cechować akceptacja i tolerancja dla większości chrześcijańskiej, a nie próba wprowadzenia dyktatury ateistycznej - powiedział szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zwrócił uwagę, że tylko kilka pozycji wśród lektur dotyczy encyklik Jana Pawła II i dwie - kard. Stefana Wyszyńskiego, dzięki któremu Polacy są dziś wolni.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego szkoła szkoła podstawowa szkoła ponadgimnazjalna edukacja młodzież religia ateizm