Polskie Radio
Section05

inwestycje

Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w woj. śląskim. GDDKiA podpisała kolejną umowę

- Podpisaliśmy kolejną umowę na realizację inwestycji z rządowego Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej (...). Poprawimy bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych na drogach krajowych w 47 lokalizacjach na terenie powiatu lublinieckiego, częstochowskiego i tarnogórskiego - poinformował Szymon Haczyk, starszy inspektor GDDKiA z Oddziału w Katowicach.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców drogi GDDKiA kierowcy infrastruktura wypadek firma śląskie Katowice

Daniel Obajtek o rekordowym ratingu Orlenu: świadczy o naszej skuteczności

Prezes Orlenu Daniel Obajtek w poniedziałek powiedział, że o skuteczności koncernu świadczy jego rekordowy rating w ocenach dwóch największych agencji: Fitch Ratings oraz Moody's. Podczas konferencji prasowej Daniel Obajtek podkreślił, że klasyfikacja przeprowadzona przez te dwie międzynarodowe firmy jest bardzo wiarygodna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Daniel Obajtek Orlen GOSPODARKA paliwa rating Baltic Pipe Norwegia energetyka bezpieczeństwo energetyczne gaz ziemny ropa naftowa

TYLKO U NAS Wildstein odpowiada Sawickiemu ws. CPK: jego opowieści to zestaw absurdów wołających o pomstę do nieba

- Zmiana lokalizacji CPK, o której mówi Marek Sawicki, wiązałaby się z tym, że założenia tego przedsięwzięcia byłyby nie do zrealizowania - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Bronisław Wildstein, pisarz i publicysta, odnosząc się do wypowiedzi marszałka seniora, że lotnisko CPK nie powinno powstać w Baranowie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bronisław Wildstein Marek Sawicki centralny port komunikacyjny GOSPODARKA samoloty transport Lotnisko Chopina lotnisko w Modlinie koalicja obywatelska PSL Platforma Obywatelska lewica Polska 2050 infrastruktura

Wrocław: władze miasta chcą wyburzyć zabytkowe mosty. Konserwator się nie zgadza

Miasto zastanawia się nad wyburzeniem Mostów Chrobrego łączących Sępolno i Swojczyce. Swoje plany urzędnicy tłumaczą tym, że przeprawa jest w fatalnym stanie technicznym. Ruch odbywa się niedawno otwartymi nowymi mostami. Konserwator nie zgadza się z takim pomysłem, bo stare mosty są zabytkiem. W tle sporu są ogromne pieniądze potrzebne na remont.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wrocław dolnośląskie zabytki