Polskie Radio
Section05
Piotr Gliński

Dyrektor NIW odwołany. Powodem wyniki kontroli w Instytucie

- W Narodowym Instytucie Wolności dochodziło do nieprawidłowości i nieuczciwych praktyk - poinformowała minister ds. społeczeństwa obywatelskiego Agnieszka Buczyńska. Odwołano w związku z tym dyrektora Wojciecha Kaczmarczyka i jego dwóch zastępców. - To wynik przeprowadzonej w tej instytucji kontroli - wyjaśniła minister.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka społeczeństwo obywatelskie kontrola Agnieszka Buczyńska Piotr Gliński

Audyt w MKDiN ostatnich miesięcy rządów PiS. Bartłomiej Sienkiewicz mówi o ogromnych wydatkach

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozlicza ostatnie miesiące swoich poprzedników. Na konferencji prasowej podano, że przez dwa miesiące w okresie między wyborami 15 października a 13 grudnia 2023 roku, kiedy zaprzysiężony został rząd Donalda Tuska, politycy Prawa i Sprawiedliwości wydali 175 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomiej Sienkiewicz Piotr Gliński Prawo i Sprawiedliwość audyt

Rada Mediów Narodowych broni niezależności mediów. Będą zmiany w statutach TVP, PR i PAP

- Rada Mediów Narodowych zgodziła się w poniedziałek na dokonanie zmian w statutach TVP, Polskiego Radia i PAP - dowiedziała się PAP. Informację tę potwierdził przewodniczący RMN Krzysztof Czabański. Zgodnie ze zmianami "w razie otwarcia likwidacji likwidatorami są wszyscy członkowie Zarządu oraz kierownik komórki organizacyjnej Spółki zajmującej się obsługą prawną".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA TVP Polskie Radio media Piotr Gliński Rada Mediów Narodowych

Sekretarz generalny NATO: wspieranie Ukrainy jest ważne dla całego Sojuszu

Będziemy stać u boku Ukrainy; wspieranie tego kraju jest ważne dla całego NATO - zapewnił sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg przed rozpoczęciem dwudniowego spotkania ministrów obrony w kwaterze głównej Sojuszu w Brukseli. Stoltenberg wystąpił na konferencji prasowej wspólnie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, który w środę przybył do Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  Izrael Hamas NATO Ukraina Pałac Saski Biblioteka Polska Polonia język polski Piotr Gliński

BohaterONy 2023. "Naród bez historii to nie naród" [ZOBACZ WIDEO]

Nagrody BohaterONy im. Powstańców Warszawskich przyznano w czwartek (12.10) już po raz piąty. - Mam wielką radość, że pamiętacie o nas, że się spotykamy, że nareszcie czujemy, że jesteśmy doceniani. To bardzo piękne - mówił podczas uroczystej gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego Janusz Walendzik ps. Czarny, 92-letni powstaniec warszawski.
Zobacz więcej na temat:  BohaterON konkurs Powstanie Warszawskie Piotr Gliński gala Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego studio Lutosławskiego Dwójka kampania społeczna KULTURA Martyna Szymczakowska

Odbudowa Pałacu Saskiego. Wiemy, kto opracuje koncepcję architektoniczną

W siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich ogłoszono wyniki konkursu architektoniczno-urbanistycznego na opracowanie koncepcji odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ul. Królewskiej. - Dla Warszawy to miejsce wręcz magiczne - mówił prezydent Andrzej Duda. Kto opracuje koncepcję odbudowy tych budynków?
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Andrzej Duda Piotr Gliński Sylwia Białek Pałac Saski Pałac Brühla Jan Edmund Kowalski

Minister Gliński: musimy wygrać wybory i kontynuować naszą pracę w kulturze

- Muzeum Historii Polski jest ogromne, bo Polska jest wielka i potrzebuje takich instytucji. Musimy wygrać wybory i kontynuować naszą pracę w kulturze, tak jak odbudowę Pałacu Saskiego, którą rozpoczął już Lech Kaczyński, ale Hanna Gronkiewicz-Waltz ją zasypała - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Piotr Gliński PiS polityka Beata Michniewicz Muzeum Historii Polski HISTORIA KULTURA

PR24 Piotr Gliński: władze Warszawy nie radzą sobie z inwestycjami

- Mamy od lat zamkniętą Salę Kongresową, ciągle budowana jest sala koncertowa dla Sinfonii Varsovii, to przykłady pierwsze z brzegu, jak źle zarządzana jest Warszawa. To niezgulstwo i nieradzenie sobie z podstawowymi wyzwaniami. Infrastruktury kulturalnej jest w Warszawie za mało, dlatego my budujemy Polską Operę Królewską, dlatego zbudowaliśmy Muzeum Historii Polski - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Piotr Gliński