Polskie Radio
Section05
przedsiębiorstwo

BGK chce pomóc firmom. Zobacz rozwiązania dla przedsiębiorców

Karencja w spłacie, wakacje kredytowe i możliwość obniżenia oprocentowania pożyczki - to rozwiązania, na jakie mogą liczyć przedsiębiorcy i podmioty ekonomii społecznej. Stanowią one uzupełnienie rządowego pakietu antykryzysowego, a z ułatwień już można korzystać - poinformował w komunikacie Bank Gospodarstwa Krajowego.
Zobacz więcej na temat:  BGK Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej tarcza antykryzysowa Koronawirus w Polsce GOSPODARKA przedsiębiorstwo przedsiębiorca

Odpowiedzialność za niewykonanie umowy w czasie pandemii. Oto, co mówią przepisy

Sytuacja epidemiologiczna często uniemożliwia wykonanie zawartej umowy, co powoduje, że zleceniobiorca zobowiązany jest do naprawienia szkody. Uniknięcie odpowiedzialności możliwe jest w sytuacji, gdy sytuacja taka jest następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi – informuje Dziennik Gazeta Prawna. 
Zobacz więcej na temat:  prawo Koronawirus w Polsce firma przedsiębiorstwo

Prezydent: musimy ratować przedsiębiorców i Polaków bez względu na deficyt

- Musimy realizować zmiany ratujące przedsiębiorców nie oglądając się na kwestię deficytu, ratować ludzi, miejsca pracy, poziom życia Polaków i naszej przedsiębiorczości, ratować nasz rynek i naszą gospodarkę, bo to jest kwestia fundamentalna - powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa przedsiębiorstwo polityka

Koronawirus a Kodeks Pracy. Pytania i odpowiedzi

Co należy do obowiązku pracodawcy? Na co może pozwolić sobie pracownik? Czy firma może wysłać pracownika na przymusowy urlop wypoczynkowy? Kodeks pracy nie przewidział wyjątkowej sytuacji, która pojawiła się wskutek epidemii koronawirusa, co rodzi coraz to nowe pytania.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo koronawirus Koronawirus w Polsce gospodarka polska przedsiębiorca przedsiębiorstwo Piotr Łodej firma pracodawcy pracownicy pracownik kodeks pracy kodeks pracy urlop

"Nie pozwolę ci się zamknąć". Krajowa Izba Gospodarcza dla małego biznesu

Kryzys spowodowany epidemią koronawirusa w pierwszej kolejności uderzył w rolników, fryzjerów, monterów, właścicieli sklepów i innych małych przedsiębiorców, którym grozi redukcja etatów i zamknięcie zakładów.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo koronawirus Koronawirus w Polsce Kuba Witkowski gospodarka polska przedsiębiorca przedsiębiorstwo małe i srednie przedsiębiorstwo małe firmy Piotr Łodej kryzys gospodarczy

Prezydent: proponuję czasowe zwolnienie ze składek ZUS dla niektórych przedsiębiorców

- Państwo dopłaci do pensji pracowników do 40 proc. średniego wynagrodzenia firmom, które utrzymają miejsca pracy. Zwolnieni z płacenia składek ZUS przez 3 miesiące będą wszyscy samozatrudnieni, mikroprzedsiębiorcy, jeśli ich przychody spadły o więcej niż 50 proc. w stosunku do lutego br. - poinformował prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda ZUS POLSKA społeczeństwo ubezpieczenia koronawirus Koronawirus w Polsce ekonomia przedsiębiorstwo przedsiębiorca

Ekspert: część przedsiębiorców będzie się musiała przekwalifikować

 - Sytuacja jest absolutnie wyjątkowa. Dla części przedsiębiorców minimum będzie stanowił wymóg przekwalifikowania swojej działalności na innego rodzaju aktywność - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Trudnowski z Klubu Jagiellońskiego. Gośćmi audycji byli także: Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna") i Jarema Piekutowski ("Nowa Konfederacja"). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce przedsiębiorstwo GOSPODARKA

"Polska rodzina to także pracodawcy i pracownicy". Minister rodziny o wsparciu dla firm

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zapewniła, że państwo dokłada troski, aby zadbać o firmy borykające się z kłopotami spowodowanymi koronawirusem. - Zależy nam na tym, aby to wsparcie było finansowane przez co najmniej trzy miesiące - podkreśliła.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus przedsiębiorca przedsiębiorstwo gospodarka polska Ministerstwo Rodziny Marlena Maląg POLSKA

Marek Zuber: do Polski może przenieść się część produkcji światowej gospodarki

- Europa Środkowo-Wschodnia, w tym Polska, mogłaby zostać miejscem, gdzie przeniosłaby się część światowej produkcji. To dla nas nadzieja. Szefowie międzynarodowych korporacji, po wydarzeniach związanych z koronawirusem, mogą szukać miejsc, gdzie umieściliby swoje linie produkcyjne - powiedział Marek Zuber, ekonomista.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel GOSPODARKA ekonomia gospodarka polska przedsiębiorstwo POLSKA

Jak sprawić by reklamy były estetyczne i przyciągały uwagę?

W audycji "Cztery pory roku" gościliśmy Natalię Koralewską i Jakuba Knerę z Gdańskiej Szkoły Szyldu, którzy opowiedzieli o nowym przedsięwzięciu mającym na celu stworzenie oryginalnych rozwiązań typograficznych dla wybranych gdańskich lokali. - Zaprosiliśmy do współpracy znakomitych projektantów - młodych i ambitnych absolwentów szkół artystycznych - mówi Natalia Koralewska. 
Zobacz więcej na temat:  reklama baner społeczeństwo Karolina Rożej Piotr Kędziorek Gdańsk Monika Chrobak przedsiębiorstwo