Polskie Radio
Section05

regiony

Budynki do całkowitej rozbiórki po pożarze w Nowej Białej. Wojewoda małopolski podał nowe informacje

- Nadzór budowlany wydał decyzję o rozbiórce pięciu domów, które uległy spaleniu w Nowej Białej. Dwa z nich, z uwagi na groźbę zawalenia, zostały rozebrane już w niedzielę, pozostałe są rozbierane. Kolejne domu mogą być odbudowywane - powiedział wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pożar małopolskie społeczeństwo służby i bezpieczeństwo Nowy Targ

Siedem osób zatrzymanych ws. wyłudzania odszkodowań. "Organizowali sfingowane kolizje drogowe"

- Mazowieccy policjanci zatrzymali siedem osób podejrzanych o wyłudzenia odszkodowań z tytułu zgłaszanych sfingowanych zdarzeń drogowych - przekazała rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska. Dodała, że na tym procederze towarzystwa ubezpieczeniowe straciły około 300 tys. złotych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja policja polska służby i bezpieczeństwo mazowieckie

"Straty historyczne są ogromne". Służby konserwatorskie o pożarze w Nowej Białej

Nowa Biała na Spiszu, w której w sobotę wieczorem pożar objął ponad 40 budynków, to wieś o unikatowej zabudowie. - Straty są ogromne. Z oględzin, które przeprowadziliśmy, wynika, że niemal całkowicie zniszczonych zostało pięć zabytkowych budynków mieszkalnych i 23 gospodarcze o walorach historycznych - mówił Paweł Dziuban, kierownik delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Nowym Targu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA małopolskie straż pożarna służby i bezpieczeństwo pożar zabytki