Polskie Radio
Section05

videoOnly

"Myślę, że wzmocni Zjednoczoną Prawicę". Marcin Porzucek o Partii Republikańskiej

- Partia Republikańska ma kilka ciekawych pomysłów, które mogą wzbogacić Polski Ład - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marcin Porzucek, poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Chciałbym, aby Zjednoczona Prawica w takim samym składzie, może nawet powiększonym, dotrwała do wyborów w 2023 r. - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Porozumienie Jarosława Gowina Jarosław Gowin Adam Bielan Partia Republikańska Adrian Klarenbach

"Chodzi o zbudowanie wrażenia szerokiego poparcia". Dr Gajewski o utworzeniu Partii Republikańskiej

- Adam Bielan realizuje potrzebę zbudowania wrażenia szerokiego poparcia różnych proprawicowych formacji politycznych dla rządu Mateusza Morawieckiego i Zjednoczonej Prawicy - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego. Gośćmi audycji byli także: Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska") i Jerzy Mosoń (Fundacja FIBRE). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Bielan polityka zjednoczona prawica Partia Republikańska

"Wystarczyłoby poszerzenie oferty PiS". Prof. Andrzej Gil o powstaniu Partii Republikańskiej

- Gdyby PiS rozszerzył swoją ofertę programową, to takie postaci jak Zbigniew Ziobro, Jarosław Gowin czy Adam Bielan nie byłyby potrzebne tej partii, to kwestia wewnętrznej elastyczności - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Gil, politolog i historyk (Katolicki Uniwersytet Lubelski).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA zjednoczona prawica polityka Jarosław Kaczyński Jarosław Gowin Adam Bielan

Strategia Demograficzna 2040. Poseł PSL: zwiększenie dzietności w Polsce to niezwykle istotna kwestia

- Polityka demograficzna jest tym rodzajem prowadzenia spraw państwa, który jest uniwersalny i powinien łączyć wszystkich polityków. Bardzo serio trzeba odnosić się do tego typu kwestii - powiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Klimczak z PSL. Gościem "Dwóch stron" był także polityk PiS, Kazimierz Smoliński. - Cały pakiet związany z programem demograficznym, mam nadzieję, będzie jeszcze w tym roku uchwalony - mówił poseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS opozycja społeczeństwo koalicja obywatelska PSL Mirosław Skowron Polski Ład dzietność

Strategia Demograficzna 2040. Socha: każdy może zgłosić uwagi i opinie ws. tego projektu

- Ruszają konsultacje do Strategii Demograficznej 2040. Przewidzieliśmy również taką możliwość, aby swoje uwagi i opinie mogły zgłaszać wszystkie osoby, które mają taką chęć. Jest do tego dedykowany adres mailowy - powiedziała w Polskim Radiu 24 Barbara Socha, wiceminister rodziny i polityki społecznej. 
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej społeczeństwo konsultacje społeczne

Maria Koc: większość senacka chce, żeby RPO zajmował się polityką i walczył z rządem

- Pytania były tendencyjne, pytania miały charakter ideologiczno-polityczny. Te pytania pokazały, jak większość senacka widzi funkcjonowanie Rzecznika Praw Obywatelskich w Polsce. RPO ma się zajmować polityką, ma walczyć z rządem, ma się przeciwstawiać reformie wymiaru sprawiedliwości i ma się zajmować ideologią - mówiła w Polskim Radiu 24 senator Maria Koc, komentując debatę senacką nad wyborem Rzecznika Praw Obywatelskich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA polityka Senat RPO Rzecznik Praw Obywatelskich

Spotkanie prezydentów Polski i USA. Paweł Mucha: podkreślano zobowiązania sojusznicze

- W Bukareszcie Joe Biden bardzo jasno wskazywał na te zasady związane z kolektywnym bezpieczeństwem i obroną. Te tematy padały w kontekście wschodniej flanki NATO. W rozmowie obu prezydentów wskazywano też na kontekst zobowiązań sojuszniczych - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Mucha, doradca prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  Polityka zagraniczna Polski polityka zagraniczna USA NATO Andrzej Duda Joe Biden dyplomacja ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

"Szybka i cicha eksterminacja warszawskich elit". Władysław T. Bartoszewski o Palmirach

Zbrodnia w Palmirach była częścią tzw. akcji AB, która została ustalona między naszym okupantem niemieckim i naszym okupantem sowieckim prawdopodobnie na spotkaniu w grudniu 1939 roku w Zakopanem. (...) To była taka cicha i szybka eksterminacja polskich, warszawskich elit - mówił w Polskim Radiu 24 Władysław Teofil Bartoszewski z PSL w związku z organizowaną w piątek konferencją prasową w warszawskiej Cytadeli.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Władysław Teofil Bartoszewski PSL Palmiry historia Polski HISTORIA II wojna światowa