Polskie Radio
Section05

videoOnly

Tadeusz Woźniak: ludzie lewicy nie są przychylni Kościołowi

Gościem audycji "Rozmowa Dnia" był poseł Solidarnej Polski Tadeusz Woźniak. Polityk odniósł się m.in. do pomysłu radnego SLD z Częstochowy, który proponuje wprowadzenie podatku od pielgrzymów. - Władze w Częstochowie sprawują ludzie związani z lewicą. A oni nie są przychylni Kościołowi i osobom wierzącym - mówił Tadeusz Woźniak.
Zobacz więcej na temat:  Tadeusz Woźniak Prawo i Sprawiedliwość Wybory parlamentarne 2019 Częstochowa Adrian Klarenbach

Ks. Mieczysław Józefczyk: to była wojna obronna

- Przeprowadzaliśmy akcje zbrojne przeciwko zdrajcom ojczyzny. To były pojedyncze osoby wskazane przez dowództwo AK. Nadal działaliśmy, już nie zaczepnie, ale odpornie - przyznał w Polskim Radiu 24 ks. infułat Mieczysław Józefczyk, żołnierz Armii Krajowej, uczestnik walk Powstania Warszawskiego i członek niepodległościowego podziemia po zakończeniu II wojny światowej.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA historia Polski II wojna światowa Armia Krajowa powroty z niepamięci

Szef MON: Polska przestała być w NATO członkiem drugiej kategorii

- Mówiono, że nie możemy na swoim terenie gościć wojsk amerykańskich, ewentualnie mogą tu być rotacyjnie. Teraz mamy zapisane w deklaracji, z podpisem prezydenta Stanów Zjednoczonych, że ta obecność jest trwała - powiedział na antenie Jedynki szef MON Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak armia polityka wojsko Polskie Radio Andrzej Duda Andrzej Duda w USA Donald Trump Krzysztof Świątek

Kazimierz Kleina: CBA nie podważyło mojego oświadczenia majątkowego

- W 2017 roku CBA w rutynowej kontroli sprawdziło moje oświadczenie majątkowe i nie podważyło żadnych informacji dot. moich źródeł dochodów. Gdyby tę sprawę podniesiono dwa lub cztery lata temu, wszystko byłoby w porządku, ale oczywiście wyciąga się to teraz przed wyborami - powiedział w Polskim Radiu 24 Kazimierz Kleina, senator z PO-KO.
Zobacz więcej na temat:  Najwyższa Izba Kontroli CBA oświadczenie majątkowe Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Adrian Klarenbach Marian Banaś

P. Mucha: aktywność prezydenta przekłada się na dobre ustalenia dla Polski

- Prezydent ma bardzo aktywną agendę w USA. Padły tam m.in. kwestie osiągnięcia pokoju przez prawo i wypowiedzi dotyczące poszanowania prawa międzynarodowego, a także informacja o zniesieniu wiz - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Mucha, minister z Kancelarii Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  USA Andrzej Duda Donald Trump Andrzej Duda w USA wojsko armia kancelaria prezydenta Paweł Mucha Adrian Klarenbach NATO Francja Emmanuel Macron

Anna Szylar: przestrzeń cyfrowa nie istniałaby bez analogowej

- Ożywianie archiwów za pomocą nowych technologii na pewno będzie kluczowym tematem wszystkich dyskusji. Będziemy rozmawiać zarówno z twórcami, jak i z producentami, artystami i osobami, które zajmują się tą technologiczną stroną związaną z digitalizacją zasobów, więc grono będzie bardzo zróżnicowane, jak co roku - mówiła w Dwójce przewodnicząca zespołu programowego konferencji Digital Cultures.
Zobacz więcej na temat:  nowe technologie digitalizacja konferencja Paweł Siwek Łukasz Kozak KULTURA