X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
wynagradzanie

Kiedy Polacy będą zarabiać tyle co Niemcy?

Na koniec tego roku średnia płaca w przedsiębiorstwach w Polsce może zbliżyć się do 5 tysięcy złotych brutto. Stanie się tak, jeżeli utrzyma się dotychczasowe 5-proc. tempo wzrostu wynagrodzeń. Nawet jednak ta kwota przeciętnej płacy będzie nas plasować daleko w rankingach wynagrodzeń największych krajów europejskich. Kiedy zatem pod względem wysokości płac dorównamy Niemcom czy Francuzom?
Zobacz więcej na temat:  wynagrodzenia płace wynagradzanie wzrost gospodarczy pieniądze Sylwia Zadrożna Justyna Golonko Dariusz Kwiatkowski GOSPODARKA

To będzie gorąca wiosna na rynku pracy

Na rynku pracy szykuje się gorąca wiosna. 91 proc. firm w kraju deklaruje albo wzrost zatrudnienia, albo przynajmniej stabilizację w liczbie etatów. To najlepsze prognozy dla Polski od 6 lat. Tym samym nasz kraj jest na 5. miejscu wśród krajów europejskich pod względem prognoz zatrudnienia.
Zobacz więcej na temat:  praca rynek pracy zatrudnienie bezrobocie wynagradzanie płace pracodawcy pracownik pracownicy Sylwia Zadrożna Elżbieta Szczerbak Karolina Mózgowiec GOSPODARKA

13 zł za godzinę: pracodawcy kombinują, PIP rusza do akcji

Minimalna stawka godzinowa, w wysokości 13 zł brutto, obowiązuje od początku tego roku. Nieuczciwi pracodawcy, którzy nie stosują się do nowych przepisów i zaniżają wynagrodzenia swoim pracownikom, nie mogą już jednak dłużej spać spokojnie, bo do masowych kontroli przestrzegania tego prawa przystępuje właśnie Państwowa Inspekcja Pracy.
Zobacz więcej na temat:  płaca minimalna wynagradzanie rynek pracy Sylwia Zadrożna Błażej Prośniewski Karolina Mózgowiec

Jakie problemy do rozwiązania na rynku pracy?

- Rynek pracy staje się w coraz większym stopniu rynkiem pracownika. Trzeba jednak pamiętać, że jest on bardzo zróżnicowany geograficznie. Inna perspektywa jest dużych miast i prowincji. Istnieje też zróżnicowanie jeśli chodzi o kapitał ludzki – mówiła w Polskim Radiu 24 Barbara Surdykowska (biuro eksperckie NSZZ "Solidarność").
Zobacz więcej na temat:  praca pieniądze wynagradzanie bezrobocie Główny Urząd Statystyczny ubezpieczenia emerytura pomostowa związki zawodowe Solidarność