Polskie Radio
Section05

Antoni Macierewicz

Prezydent Duda: podkomisja Macierewicza realizowała prace bardzo rzetelne, wielowątkowo i wieloaspektowo

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że podkomisja smoleńska, w okresie, kiedy uczestniczył w jej pracach, "realizowała prace w sposób bardzo rzetelny, wielowątkowo i wieloaspektowo". - Oczekuję obiektywnego spojrzenia na tych, którzy za wszelką cenę dążą do prawdy, i tych, którzy powinni byli ją ustalać w 2010 r., kiedy był ku temu najlepszy czas - dodał prezydent.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka katastrofa smoleńska Smoleńsk TVN Andrzej Duda prezydent

"Nie wykluczam kroków prawnych". Były szef MON o materiale TVN24 ws. ukrywania dowodów w śledztwie smoleńskim

- Nie jest wykluczone, że będą podejmowane działania prawne po materiale TVN24 na temat prac komisji - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową były szef MON Antoni Macierewicz. Poseł PiS dodał, że być może przed sądem należy postawić nie tyle dziennikarzy, ile polityków "eksponujących oszustwa".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Smoleńsk katastrofa smoleńska

Macierewicz: Rosja nie zanegowała naszego raportu. Zwrot wraku jest konieczny

Rosja jest zobowiązana do zwrotu stronie polskiej wraku samolotu, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku - stwierdził w TVP Info szef Podkomisji do spraw Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego w Smoleńsku Antoni Macierewicz. - Nie ma więc mowy o manipulacji badaniami katastrofy - podkreślił, dodając, że jego wszystkie ekspertyzy amerykańskiego NIAR zostały opublikowane.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska Rosja polityka

Prezes PiS do posłów opozycji: wiedziałem, że tu jest agentura Putina, ale że tak liczna - nie

- Wiedziałem, że tu jest agentura prezydenta Rosji Władimira Putina, ale że tak liczna - nie - powiedział w środę w Sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński, reagując na wypowiedź m.in. posła Andrzeja Rozenka (PPS). - To, co Antoni Macierewicz od 12 lat robi, jest po prostu kłamstwem smoleńskim - mówił Rozenek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Jarosław Kaczyński TVN opozycja Rosja Władimir Putin

"Działa na szkodę państwa polskiego". Oświadczenie podkomisji smoleńskiej po materiale TVN

Zarzuty i pseudoargumenty przedstawione przez stację TVN są fałszywe i prezentują rosyjski punkt widzenia, wprowadzając w błąd polską opinię publiczną - poinformowano w oświadczeniu Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego w związku z emisją programu "Czarno na białym" w TVN24. Jak dodano, "media te działają na szkodę państwa polskiego".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Smoleńsk katastrofa samolotu katastrofa w Smoleńsku

"Będziemy zwracać się do Rosjan". Macierewicz o odzyskaniu wraku Tu-154M

- Kolejnym krokiem podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej jest zwrócenie się z pismem do Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego i prokuratora generalnego Federacji Rosyjskiej o zwrot szczątków Tu-154M. Poparli to wszyscy posłowie, oprócz polityków Platformy Obywatelskiej - mówił na antenie Polskiego Radia 24 wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Smoleńsk katastrofa samolotu katastrofa w Smoleńsku społeczeństwo Rosja prawo

Antoni Macierewicz: Polska nie zrzekła się reparacji. Nie było i nie ma takiego dokumentu

- Rząd Zjednoczonej Prawicy nigdy nie zaakceptował decyzji o zrzeczeniu się reparacji wojennych z 1953 r. Odmienne stanowisko, takie jak rządu Marka Belki w 2004 r., dziś zapowiada Donald Tusk - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz POLSKA reparacje wojenne historia Polski II wojna światowa Niemcy społeczeństwo

Antoni Macierewicz: Donald Tusk dostał zlecenie, by obalić polski rząd

- To na pewno dyskwalifikuje tego pana jako polityka, jako ewentualnego posła, parlamentarzystę. (...) To potwierdza domniemania czy dyskusję, że tak naprawdę pan Tusk ciągle liczy na to, że wróci do władz UE i że to jest jego rzeczywisty cel i rzeczywisty punkt odniesienia - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz (wiceprezes PiS, b. minister obrony narodowej). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk polityka wybory w Polsce

Antoni Macierewicz: krytykowanie umowy z Koreą to niekompetentna agresja przeciwko uzbrojeniu Polski

- Jeżeli ci ludzie atakują to, że zmuszeni jesteśmy do niesłychanie szybkiego zagwarantowania bezpieczeństwa, do odbudowania silnej i wielkiej armii i do sprowadzenia najnowocześniejszego sprzętu bojowego, to muszę powiedzieć, że to oznacza, że nadal chcą kontynuować politykę prorosyjską - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, były szef MON (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Obrony Narodowej POLSKA Polskie Radio 24 wojsko służby i bezpieczeństwo Korea Południowa Mariusz Błaszczak

Atak na działaczy i zwolenników PiS. Macierewicz: PO prowadzi coraz intensywniej politykę nienawiści

Wiceprezes PiS, poseł Antoni Macierewicz w Studiu PAP odniósł się do ataków na działaczy i zwolenników PiS podczas weekendowych spotkań prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Wielkopolsce. - Rzeczywiście polityka nienawiści jest prowadzona przez Platformę Obywatelską i to coraz bardziej intensywnie - przyznał. Dodał, że takie zachowania prowadzą do wojny psychologicznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Barbara Kurdej-Szatan

"Demokracja jest punktem odniesienia". Macierewicz o przywództwie USA w świecie

- Ameryka podejmuje działania zbrojne nie ze względu przede wszystkim na swój interes finansowo-globalny. Bardzo istotny jest element ideowy. Przekonanie, że struktura demokratyczna jest jedyną sprawiedliwą, którą pozwala na uczciwy rozwój społeczeństw - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, były szef MON, wiceprezes PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Rosja wojna 2022 szczyt NATO 2022 polityka USA Ukraina ŚWIAT