Polskie Radio
Section05
Helsinki

"Trump i Putin mają wiele tematów do omówienia"

Prezydent Stanów Zjednoczonych w niedzielę wieczorem przyleci do Finlandii. W poniedziałek w Helsinkach zaplanowane jest spotkanie Donalda Trumpa z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem. Jednodniowy szczyt Stany Zjednoczone-Rosja wzbudza ogromne kontrowersje w Europie. Scenariusz spotkania obu polityków spróbował nakreślić w Polskim Radiu 24 Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Trump Władimir Putin USA Stany Zjednoczone Rosja Helsinki Finlandia Europa Wielka Brytania Artur Wróblewski

"Trump będzie chciał pokazać, że jest dealmakerem"

– Donald Trump jest więźniem sprzeczności, które targają polityką Białego Domu – powiedział Marcin Makowski z tygodnika „Do Rzeczy”. W poniedziałek w Helsinkach dojdzie do spotkania Donalda Trumpa i Władimira Putina. – Z drugiej strony to biznesowy pragmatyk, który z każdym chciałby prowadzić interesy – dodał gość „Podsumowania Tygodnia” w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Trump Władimir Putin Helsinki Europa USA Rosja

Atak w Hamburgu. "Mieliśmy informacje o jego radykalizacji"

Szef MSW kraju związkowego Hamburga Andy Grote powiedział w sobotę, że 26-letni mężczyzna, który w piątek nożem kuchennym zabił jedną osobę, a siedem ranił, działał z pobudek islamistycznych oraz był osobą niestabilną psychicznie. - Nie wiemy, który z tych elementów był decydujący - zastrzegł.  O ataku nożownika w Hamburgu mówił ekspert ds. terroryzmu dr Wojciech Szewko z Narodowego Centrum Studiów Strategicznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 terroryzm Hamburg Niemcy ISIS Wojciech Szewko Helsinki Finlandia