Polskie Radio
Section05
Kamila Gasiuk-Pihowicz

Czy immunitet powinien chronić parlamentarzystów. Komentarze

Sejm wyraził zgodę na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie sekretarza generalnego PO Stanisława Gawłowskiego. Sejm uchylił też immunitety posłów Nowoczesnej Ryszarda Petru i Kamili Gasiuk-Pihowicz w związku z oskarżeniami prywatnymi, dotyczącymi wypowiedzi innych parlamentarzystów. Do Sejmu wpłynął też wniosek o uchylenie immunitetu szefowi klubu PO Sławomirowi Neumannowi. O uchyleniach immunitetów mówili w audycji Debata Poranka Tomasz Sakiewicz (red. nacz. „Gazety Polskiej”), Patryk Słowik („Dziennik Gazeta Prawna”) i Radosław Żydok (Fundacja Republikańska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Sejm immunitet Nowoczesna Tomasz Sakiewicz Prawo i Sprawiedliwość przestępczość Kamila Gasiuk-Pihowicz Ryszard Petru Sławomir Neumann

Prawo aborcyjne w Sejmie. Kary dla posłów Nowoczesnej

Klub Nowoczesnej ukarał naganą i karą finansową w wysokości 1000 zł posłów, którzy nie brali udziału w głosowaniu nad projektem liberalizującym prawo aborcyjne. „Przepraszam za tę niedopuszczalną sytuację” - powiedziała szefowa klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz. Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt liberalizujący prawo aborcyjne „Ratujmy kobiety 2017”. O odrzuceniu projektu mówił w audycji Północ-Południe Marcin Makowski z „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Nowoczesna Kamila Gasiuk-Pihowicz Sejm aborcja

Nocne spotkanie prezydenta i polityków klubu PiS

To było dobre spotkanie; prezydent mówił o potrzebie współpracy i kontynuowania "dobrej zmiany" - mówili dziennikarzom posłowie PiS po wtorkowym spotkaniu klubu parlamentarnego z prezydentem Andrzejem Dudą. Według nich podczas spotkania nie było mowy o rekonstrukcji rządu.
Zobacz więcej na temat:  rekonstrukcja rządu Mateusz Morawiecki Kamila Gasiuk-Pihowicz Katarzyna Lubnauer Paweł Kukiz Stanisław Tyszka Sławomir Neumann POLSKA

Opozycja komentuje zmiany w rządzie. "Mieliśmy nosa"

- Mieliśmy nosa - w ten sposób rekonstrukcję rządu podsumowali liderzy PO. Kamila Gasiuk-Pihowicz podkreśliła, że Nowoczesną bardziej od zmian personalnych interesuje zmiana polityki rządu. - To chęć ukrycia najbardziej kontrowersyjnych członków rządu - uważa prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Kukiz'15 liczy z kolei na dalsze zmiany w resortach.
Zobacz więcej na temat:  rekonstrukcja rządu Mateusz Morawiecki Kamila Gasiuk-Pihowicz Katarzyna Lubnauer Paweł Kukiz Stanisław Tyszka Sławomir Neumann POLSKA

O Nowoczesnej. „Zapowiada się trudny czas dla tej partii"

Zmiana władzy w Nowoczesnej. Dotychczasowy szef partii Ryszard Petru nie jest już liderem ugrupowania. Stery przejęła dotychczasowa przewodnicząca klubu parlamentarnego tej partii, Katarzyna Lubnauer. – Ma ona potencjał do tego, by wyróżnić się na polskiej scenie politycznej – ocenił Marcin Makowski z tygodnika „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Katarzyna Lubnauer Ryszard Petru Kamila Gasiuk-Pihowicz Sejm Nowoczesna