Polskie Radio
Section05
Paweł Zieliński

Gwałt w Warszawie. Biejat: są braki w zakresie monitoringu

- Absolutnie są przestrzenie do poprawy. (...) Brakuje konkretnych rozwiązań w zakresie monitoringu i oświetlenia niektórych ulic, co leży w zakresie miasta. Zastanówmy się, co możemy zrobić, żeby było bezpieczniej - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia wicemarszałkini Senatu Magdalena Biejat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Biejat społeczeństwo Warszawa bezpieczeństwo przestępczość Paweł Zieliński

PR24 Wojska Zachodu w Ukrainie? Ekspert wskazuje możliwe zadania

- Siły specjalne, grupy kilkudziesięciu żołnierzy z poszczególnych państw, mogą uczestniczyć w programach prowadzonych na zapleczu działań bojowych, ale nie zakładam, że ktoś wyśle swoje bataliony czołgów, piechoty, by miały prowadzić aktywne działania w Ukrainie - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Cielma. Nie wykluczył też wysłania do Ukrainy zachodnich sił niemilitarnych, np. w celu rozminowywania terenu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojsko Polskie wojna na Ukrainie Paweł Zieliński Mariusz Cielma

Wysłanie wojsk do Ukrainy. Jednoznaczne stanowisko szefa MON

Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawił swoje jednoznaczne stanowisko w sprawie propozycji wysłania wojsk zachodnich do Ukrainy. W Programie 1 Polskim Polskiego Radia szef MON mówił, że rząd chce wspierać Kijów, ale poprzez pomoc finansową i wysyłanie broni.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia POLSKA służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie Ukraina wojna 2024 wojna na Ukrainie Paweł Zieliński Władysław Kosiniak-Kamysz

PR24 Afera wizowa. Marek Wróbel: "kapiszonizacja" zagadnienia

- Sprawa afery wizowej jest bardziej zrozumiała, ma większy potencjał niż afera z wyborami kopertowymi, ale nadal jest on bardzo mały. Mamy wybory samorządowe, tematy, które rzeczywiście interesują opinię publiczną, jak protesty rolników, kwestie wojny w Ukrainie. Temat wydanych kiedyś kilkuset wiz w tym ginie - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Wróbel, prezes Fundacji Republikańskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo komisja śledcza Paweł Zieliński

PR24 Po spotkaniu V4. Politolog: polityka Węgier przeciwskuteczna

- Patrząc na politykę Węgier, kraju, który głośno pobrzękuje szabelką, mówi o suwerenności i własnym węgierskim punkcie widzenia, łatwo zauważyć, że jeżeli nie ma na to sił, to taka polityka jest przeciwskuteczna. To jest też nauczka dla Polski, która przez dłuższy czas próbowała prowadzić podobną politykę - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Mościbrodzki (politolog, Uniwersytet WSB Merito).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka ŚWIAT Unia Europejska Ukraina wojna 2024 Paweł Zieliński grupa wyszehradzka Węgry Czechy Słowacja

Poseł Konfederacji: poprzemy wotum nieufności wobec Bodnara

Poseł Konfederacji Michał Wawer powiedział, że jego ugrupowanie zagłosuje za wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Adama Bodnara. Głosowanie w tej sprawie zaplanowano na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu. Na antenie Programu 1 Polskiego Radia Michał Wawer podkreślił, że Konfederacja źle ocenia działania obecnego ministra.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Wawer Konfederacja Adam Bodnar polityka Paweł Zieliński

PR24 "Dodatkowa presja na USA". Ekspert PISM o śmierci Nawalnego

- Mamy komunikaty ze strony europejskich przywódców, zwłaszcza kierowane do Stanów Zjednoczonych, dotyczące tego, że powinien być przyjęty pakiet pomocy, a kwestia czasu odgrywa tu ogromną rolę - mówił w Polskim Radiu 24 dr Wojciech Lorenz, koordynator programu Bezpieczeństwo Międzynarodowe w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka ŚWIAT Paweł Zieliński NATO Unia Europejska Monachium Mirosław Skowron Wojciech Lorenz Aleksiej Nawalny

PR24 "Europa musi zadbać o siebie". Raubo o nowych warunkach bezpieczeństwa w regionie

- Zapisy traktatu waszyngtońskiego definiujące standard funkcjonowania NATO wymagają rozwoju obronności. Dotychczas filar amerykański dominował w Pakcie. Dziś, niezależnie czy będzie to administracja Trumpa czy Bidena, potrzebujemy w Europie wzmocnienia naszych zdolności obronnych - mówił w Polskim Radiu 24 (Jacek Raubo, portal defence.24).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka ŚWIAT Paweł Zieliński NATO Unia Europejska Monachium Jacek Raubo

PR24 Co dalej ze Strefą Gazy? Wojnarowicz o pacie w stosunkach izraelsko-palestyńskich

- Po 7 października znaczna część izraelskiego społeczeństwa obstawia scenariusz separacji, utrzymania pewnego status quo, na pewno nie "nagrodzenia" strony palestyńskiej niepodległym państwem. To właśnie powtarza premier Netanjahu ze swoim gabinetem, że ostro będzie się przedstawiał formom uznania niepodległej Palestyny - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Wojnarowicz (PISM).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Palestyna Izrael Hamas Bliski Wschód konflikt w Strefie Gazy ŚWIAT Paweł Zieliński

Ustawa zmieniająca definicję gwałtu. Posłanka Nowej Lewicy: jest bardzo potrzebna

- Tę ustawę nazywamy "tylko »tak« oznacza zgodę". Jest potrzebna, dlatego że zwraca uwagę na to, że jeżeli ma być w Polsce prawdziwa równość, również w sferze seksualnej, to nie może być tak, że osoba zgwałcona, a nie sprawca przemocy, jest w centrum zainteresowania - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Wanda Nowicka z Nowej Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Wanda Nowicka Nowa Lewica Sejm Paweł Zieliński

Reset konstytucyjny. Schetyna: pomysł szlachetny, ale trudny do realizacji

- Ci, którzy o nim mówią i analizują go, chcą poprawy trudnej sytuacji, próby znalezienia nowego początku - powiedział o resecie konstytucyjnym Grzegorz Schetyna. Senator PO w Programie 1 Polskiego Radia mówił, dlaczego uważa, że jego przeprowadzenie będzie trudne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia polityka Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska koalicja obywatelska konstytucja prawo Paweł Zieliński