Polskie Radio
Section05

ŚWIAT

Oskarżenia o przygotowywanie zamachu na Łukaszenkę. "Ta narracja ma skonsolidować społeczeństwa Rosji i Białorusi"

- Ta narracja jest potrzebna do tego, aby skonsolidować społeczeństwa. Sytuacja gospodarcza pogarsza się. Wśród młodego pokolenia postępuje zmęczenie obecną władzą i jest potrzeba odpowiedzi władz, że strajki nie są społeczne, a są finansowane przez inne państwa - powiedział Jakub Benedyczak z PISM.
Zobacz więcej na temat:  Władimir Putin Rosja Ukraina Białoruś wojsko Aleksander Łukaszenka konflikty międzynarodowe Europa Polskie Radio 24

Wicemarszałek Sejmu na Ukrainie. Wizyta na linii frontu w Donbasie

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska do końca tygodnia przebywa z wizytą na Ukrainie. W środę 21 kwietnia polska delegacja wspólnie z litewskimi i ukraińskimi parlamentarzystami odwiedziła posterunek ukraińskiej armii w miejscowości Szyrokyne. W piątek 22 kwietnia przyjedzie do Awdijewki i Słowiańska przy linii frontu ze wspieranymi przez Rosję oddziałami.
Zobacz więcej na temat:  Europa Ukraina Donbas Małgorzata Gosiewska Trójkąt Lubelski