Polskie Radio
Section05

Sejm

"Rodzi się w bólach, może nie powstać". Ast o ustawie covidowej

- Po to jest proces legislacyjny, by ewentualne uwagi uwzględniać. Poprzednie, które wydawały się racjonalne nie zyskały aprobaty większości sejmowej, nie zostały uchwalone i nie weszły w życie. Może się zdarzyć, że tej ustawy również nie będzie - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Marek Ast z PiS, pytany o projekt nowej ustawy covidowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka COVID-19 pandemia koronawirus Koronawirus w Polsce szczepienia ustawa

Wybory członka Kolegium IPN. Dr Rydliński: Platforma Obywatelska wycofała się z zobowiązań

- Może być i tak, że jako zwolennik tego, aby socjaldemokracja była w Polsce siłą podmiotową i prowadziła własną politykę, drażnię liderów Platformy Obywatelskiej - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński, politolog (UKSW i Centrum im. I. Daszyńskiego), który kandydował na stanowisko członka kolegium IPN.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Jerzy Popiełuszko IPN Instytut Pamięci Narodowej Adrian Klarenbach

Koronawirus w Polsce. Do Sejmu wpłynął projekt ustawy dot. testowania pracowników

Do Sejmu wpłynął poselski projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących ochrony życia i zdrowia obywateli w okresie epidemii COVID-19. Jak napisano w uzasadnieniu, celem projektu ustawy jest wprowadzenie rozwiązań umożliwiających pracownikom nieodpłatne wykonywanie testów w kierunku SARS-CoV-2, jak również pozwalających pracodawcom żądać od pracowników informacji o posiadaniu negatywnego wyniku tego testu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka COVID-19 Koronawirus w Polsce

Sprawa Pegasusa. Woyciechowski: formułowane są zarzuty, ale nie daje się żadnych dowodów

- Dzisiaj poza oświadczeniem kilku pracowników Citizen Lab tak naprawdę nic nie mamy. Osoby, które znają się na tej technologii i potrafią weryfikować informacje, nie mają materiału, który mógłby zostać poddany analizie - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Woyciechowski, ekspert do spraw służb specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  pegasus POLSKA polityka Polskie Radio 24 komisja śledcza służby i bezpieczeństwo inwigilacja Piotr Woyciechowski Dorota Kania

Uchwała Sejmu dot. solidarności z Ukrainą. Kleina: to pokazuje priorytety naszej polityki zagranicznej

- Uchwała, którą podjął Sejm, jest bardzo ważna. Pokazuje ona priorytety naszej polityki zagranicznej. Jest bardzo prawdopodobne, że podobną uchwałę, bądź nawet jednobrzmiącą, przyjmiemy w Senacie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Kazimierz Kleina, senator Platformy Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 polityka POLSKA Senat ustawa Ukraina Rosja

Walka z pandemią koronawirusa. Paszyk: nie będziemy wyręczać rządu

- Władysław Kosiniak-Kamysz jako szef PSL jasno i merytorycznie podpowiada rządzącym poszczególne działania. Proszę jednak nie oczekiwać, że my ich dzisiaj wyręczymy. To oni mają wszelkie narzędzia do tego, żeby wprowadzać określone strategie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Paszyk z PSL.
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Ogórek opozycja COVID-19 Koronawirus w Polsce ustawa polityka pandemia PSL-Koalicja Polska Krzysztof Paszyk

TYLKO U NAS PO nie poprze własnego wniosku ws. Banasia? Smoliński: to jest kuriozalne, schizofrenia

Politycy KO podczas konferencji prasowej w Sejmie zaapelowali do posłów wszystkich opcji politycznych, aby nie popierali wniosku o uchylenie immunitetu prezesowi NIK Marianowi Banasiowi. - To jest kuriozalne, że ci, którzy złożyli zawiadomienie do prokuratury w sprawie Mariana Banasia teraz chcą być przeciw - mówi portalowi PolskieRadio24.pl poseł PiS Kazimierz Smoliński.
Zobacz więcej na temat:  Marian Banaś Kazimierz Smoliński Najwyższa Izba Kontroli polityka Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska opozycja POLSKA

W Polsce jest już ponad 800 tys. prosumentów. Czy net billing wyhamuje zainteresowanie fotowoltaiką?

- Na koniec 2021 r. w Polsce funkcjonowało już 800 tys. prosumentów, choć nie są to jeszcze dane oficjalne - poinformował wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska. Według niego w 2025 r. w Polsce w odnawialnych źródłach energii zainstalowane będzie 28 GW mocy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA fotowoltaika energetyka energia odnawialna Senat odnawialne źródła energii

Konfederacja nie poprze uchwały Sejmu ws. Ukrainy. Publicyści: to nie zaskakuje

Konfederacja - jak twierdzi Adrian Zandberg - nie chce poprzeć uchwały Sejmu ws. wyrażenia solidarności wobec Ukrainy w obliczu rosyjskiego zagrożenia. Publicyści goszczący w Polskim Radiu 24 nie byli zaskoczeni tą decyzją, jednak skrytykowali tę decyzję. Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska z "Kuriera porannego" i "Gazety współczesnej" stwierdziła, że ta decyzja budzi niesmak, a Piotr Kubiak z Radia Gdańsk uznał, że Konfederacja zamiast do polityki podchodzić poważnie, woli robić happening.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Świątek POLSKA polityka Ukraina Rosja wojna na Ukrainie dyplomacja