X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Strasburg

Strasburg: replika postulatów Sierpnia’80 dla Rady Europy

Replikę tablic z postulatami robotników strajkujących w Gdańsku w 1980 roku przekazał Radzie Europy prezydenta Andrzej Duda. Pozostaną one na stałej wystawie w głównym holu siedziby RE. Prezydent Andrzej Duda przebywa z wizytą w Strasburgu. Jego wizycie przyglądał się reporter Informacyjnej Agencji Radiowej Karol Tokarczyk. O znaczeniu tego wydarzenia mówili też Karolina Lejczak-Pastuszko (opiekun zbiorów archiwalnych Europejskiego Centrum Solidarności) i dr Tadeusz Ruzikowski (historyk IPN).
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Polskie Radio 24 Rada Europy sierpień 80 Solidarność Strasburg

Ryszard Legutko: KE chce spacyfikować polski rząd

- Cały ten tekst pisany jest oczywistą intencją całościowego, frontalnego uderzenia w rząd polski. Nie ma to nic wspólnego ani z kartą praw podstawowych, ani z prawami człowieka, ani z niczym innym – powiedział w Rozmowie Poranka Ryszard Legutko (PiS). Odniósł się w ten sposób do rezolucji Komisji Europejskiej ws. Polski i swojego wystąpienia w Parlamencie Europejskim podczas debaty o Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Europejska Parlament Europejski PiS polityka POLSKA Ryszard Legutko Strasburg

Debata o Polsce w Parlamencie Europejskim. Jutro rezolucja?

Po 15.00 na sesji plenarnej w Strasburgu rozpocznie się debata na temat naszego kraju. Tak zdecydowali przedstawiciele większości grup politycznych - chadeków do których należą europosłowie PO i PSL, socjalistów z deputowanymi SLD, liberałów, zielonych i komunistów. Przeciwko była grupa europejskich konserwatystów w której zasiadają europosłowie PiS, oraz dwie frakcje eurosceptyczne.
Zobacz więcej na temat:  Beata Płomecka debata Europarlament Marcin Warchoł Parlament Europejski Strasburg Unia Europejska