X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Strasburg

"Jestem zwierzyną łowną, wcześniej była nią Polska"

Szef grupy liberałów w europarlamencie Guy Verhofstadt skrytykował na sesji plenarnej wiceszefa PE Ryszarda Czarneckiego (PiS) „za skandaliczne zachowanie” i za to, że nie wykorzystał okazji, by przemawiając w Strasburgu, przeprosić europosłankę PO Różę Thun. O krytycznych głosach wobec siebie Ryszard Czarnecki mówił w audycji 24 Pytania.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Czarnecki Unia Europejska Komisja Europejska Frans Timmermans Strasburg reforma sądownictwa Prawo i Sprawiedliwość POLSKA

Kulisy pracy Parlamentu Europejskiego

Parlament Europejski czy Komisja Europejska dla części opinii publicznej jawią się jako instytucje działające w imię wartości europejskich, w których skupia się cała mądrość Unii. Według innych, Bruksela jest źródłem zła, a w instytucjach europejskich dzieją się rzeczy przerażające lub absurdalne. Prace PE często obserwuje się wtedy, gdy odbywają się w nim debaty np. na temat Polski. O tym, jak te instytucje wyglądają od wewnątrz, mówili w audycji Konfrontacje Idei asystenci akredytowani w PE – dr Aleksandra Zamarajewa i Krzysztof Uchański.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Parlament Europejski Unia Europejska Strasburg Zdzisław Krasnodębski

Kulisy Spraw: patologie Parlamentu Europejskiego

Gościem audycji Kulisy Spraw był dr Marek Migalski, politolog z Uniwersytetu Śląskiego. Były europoseł w Polskim Radiu 24 mówił o patologiach, którymi obarczone jest funkcjonowanie Parlamentu Europejskiego. Niedawno ukazała się książka „Parlament Antyeuropejski”, w której Marek Migalski opisuje nieprawidłowości w strukturach PE.
Zobacz więcej na temat:  Marek Migalski Parlament Europejski Kulisy Spraw Michał Majewski Strasburg Bruksela Europarlament

Debata nt. Polski w Parlamencie Europejskim

W środę po raz kolejny Parlament Europejski debatował nad sytuacją w Polsce. Termin debaty został oprotestowany. Zbiegł się bowiem w czasie z obchodami 35. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Gośćmi Debaty Dnia w Polskim Radiu 24 byli Marcin Dzierżanowski (Wprost) i Piotr Pałka (rebelya.pl).
Zobacz więcej na temat:  Parlament Europejski Strasburg PiS Unia Europejska Komisja Wenecka Platforma Obywatelska Trybunał Konstytucyjny

Strasburg: replika postulatów Sierpnia’80 dla Rady Europy

Replikę tablic z postulatami robotników strajkujących w Gdańsku w 1980 roku przekazał Radzie Europy prezydenta Andrzej Duda. Pozostaną one na stałej wystawie w głównym holu siedziby RE. Prezydent Andrzej Duda przebywa z wizytą w Strasburgu. Jego wizycie przyglądał się reporter Informacyjnej Agencji Radiowej Karol Tokarczyk. O znaczeniu tego wydarzenia mówili też Karolina Lejczak-Pastuszko (opiekun zbiorów archiwalnych Europejskiego Centrum Solidarności) i dr Tadeusz Ruzikowski (historyk IPN).
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Polskie Radio 24 Rada Europy sierpień 80 Solidarność Strasburg