Polskie Radio
Section05
Zaduszki

Co z 1 listopada i wizytami na cmentarzach? Wiceminister zdrowia podaje możliwy scenariusz

- Decyzje będą podejmowane na podstawie kilku kryteriów, nie tylko ilości nowych przypadków COVID-19 - powiedział w Programie 1 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, o możliwym zamknięciu cmentarzy na uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wszystkich Świętych Zaduszki Waldemar Kraska COVID-19 zdrowie Koronawirus w Polsce Ministerstwo Zdrowia obostrzenia

"Nadzieja nadaje sens życiu, to kotwica, którą mamy". Przesłanie papieża w Zaduszki

- Wiele złych rzeczy prowadzi nas do rozpaczy i wiary w to, że wszystko zakończy się porażką, że po śmierci nie ma niczego. Odpowiedzią na to jest nadzieja - mówił papież Franciszek podczas mszy św. w Dzień Zaduszny w kościele na historycznym niemieckim cmentarzu koło bazyliki św. Piotra. W tym roku z powodu pandemii nie odwiedził żadnego cmentarza poza Watykanem.
Zobacz więcej na temat:  papież Franciszek Kościół Kościół katolicki wiara Zaduszki Watykan Europa ŚWIAT

Dziś Dzień Zaduszny. Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych

Kościół katolicki wspomina 2 listopada w liturgii wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli z tego świata, a teraz przebywają w czyśćcu. Kapłani mogą odprawić tego dnia trzy msze św.: w intencji poleconej przez wiernych, za wszystkich wiernych zmarłych i według intencji papieża.
Zobacz więcej na temat:  Wszystkich Świętych aktualności katolickie Kościół Kościół katolicki wiara Zaduszki społeczeństwo POLSKA