Polskie Radio
Section05
fantastyka

Maciej Parowski. Pisarz, redaktor, człowiek wielkiego ducha

- Poznaliśmy się w szkole, razem dorastaliśmy. Maciek niósł z sobą ogromna pogodę ducha, ale i zaczepność. Umysł miał scisły, studia odbył inżyniersie lecz szybko objawił się jego talent do pisania. Zawsze podziwiałem jego język. Nikt nie potrafił tak pięknie jak on pisać o filmie – opowiadał w Dwójce o niedawno zmarłym przyjacielu Marcin Wolski.
Zobacz więcej na temat:  literatura fantastyka KULTURA Wacław Holewiński

"Leksykon moich autorów". Nowa książka legendy fantastyki

Dobra wiadomość dla miłośników literatury fantastycznej. We wrześniu ukaże się "Leksykon moich autorów", czyli ostatnia książka, nad którą przez ostatni rok życia pracował zmarły 2 czerwca Maciej Parowski, pisarz fantastyki naukowej. – Pozycja ta jest jego opowieścią o tych literatach, których spotkał na swojej drodze, wychował i którym dał szansę debiutu w redagowanej przez niego "Fantastyce" - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek, pisarz, publicysta "Nowej Fantastyki".
Zobacz więcej na temat:  książki fantastyka TYLKO U NAS

Rafał Ziemkiewicz: chciałem napisać coś genialnego i szybko umrzeć

Odkąd pamięta jego marzeniem było, żeby pisać, a w momencie, w którym nauczył się czytać bardzo szybko pojawiła się fantastyka w zbiorze jego lektur. Skąd takie zainteresowanie fantastyką? Gościem radiowej Jedynki był pisarz, publicysta - Rafał Ziemkiewicz, autor książki "A więc wojna!". 
Zobacz więcej na temat:  KULTURA science-fiction fantastyka NAUKA ciekawostki Jacek Raginis-Królikiewicz Rafał Ziemkiewicz STYL ŻYCIA literatura polityka