Polskie Radio
Section05

informacje

Piotr Naimski: nie przedłużymy kontraktu gazowego z Rosją

– Budujemy gazociąg Baltic Piple z Norwegii przez Danię pod Bałtykiem do Polski. Ta inwestycja jest za półmetkiem. Mamy też rozbudowywany terminal, gazoport w Świnoujściu – zapowiadał minister Piotr Naimski. By uzyskać niezależność od rosyjskiego gazu, konieczna jest jednak kontynuacja dotychczasowych strategii. Jak mówił Piotr Naimski, by osiągnąć zakładane cele, potrzeba jeszcze trzech lat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kornel Morawiecki Trójka Mariusz Krzemiński Piotr Naimski energetyka gaz Rosja Baltic Pipe

"Próba tłumienia wolności słowa". J. Mucha przegrała proces z rzecznikiem MS

- Starszych ludzi nie ma sensu leczyć - stwierdziła w 2011 roku posłanka PO Joanna Mucha, która za przytoczenie tych słów pozwała w trybie wyborczym rzecznika MS Jana Kanthaka. Sąd uznał, że żądanie J. Muchy "zakazu rozpowszechniania" tych słów to "próba tłumienia wolności słowa".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joanna Mucha Jan Kanthak Platforma Obywatelska Ministerstwo Sprawiedliwości sąd wolność słowa

FOMO. Polacy a lęk przed odłączeniem

- Mówiąc najprościej odszyfrowując akronim FOMO (ang. Fear of Missing Out) jest to strach pominięciem. My to przetłumaczyliśmy w sposób bardziej zrozumiały i adekwatny, czyli strach przed odłączeniem od informacji, mediów społecznościowych, od wszystkich urządzeń, które dostarczają nam wszelkich informacji - mówiła na antenie radiowej Jedynki dr hab. Anna Jupowicz - Ginalska. 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo media społecznościowe strach emocje STYL ŻYCIA Karolina Rożej dzieci młodzież

G. Schetyna: T. Siemoniak zastąpi S. Neumanna

- Przeprosił, wydał oświadczenie, zrezygnował z bycia szefem klubu PO-KO i to jest wszystko, co może zrobić w sensie formalnym - powiedział Grzegorz Schetyna, odnosząc się do "afery taśmowej Sławomira Neumanna". Szef PO odniósł się także do wystąpienia Lecha Wałęsy podczas konwencji KO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Grzegorz Schetyna Sławomir Neumann Tomasz Siemoniak Lech Wałęsa taśmy sławomira neumanna Platforma Obywatelska wybory w Polsce Kornel Morawiecki

K. Zioło-Pużuk: słowa L. Wałęsy naruszeniem norm kulturowych

- Wypowiedź Lecha Wałęsy dotycząca zmarłego ojca premiera, w dodatku dzień po pogrzebie, to naruszenie norm istniejących w polskiej kulturze -powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 dr Karolina Zioło-Pużuk (Centrum Daszyńskiego). W debacie wzięli udział również Michał Płociński (Rzeczpospolita) oraz Maciej Kożuszek (Gazeta Polska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Lech Wałęsa Kornel Morawiecki

PiS z samodzielną większością. Ogromna przewaga nad PO-KO w sondażach

Poparcie dla PiS na poziomie 48,3 proc., dla KO 27,7 proc., dla SLD 12,4 proc. oraz dla PSL 6,5 proc. - to wyniki sondażu, który opublikował dziennik "Polska Times". Także w sondażu pracowni Kantar dla "Gazety Wyborczej", Gazeta.pl i TOK FM PiS zdecydowanie wyprzedza konkurencyjne ugrupowania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory w Polsce sondaże Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska SLD PSL-Koalicja Polska Konfederacja