Polskie Radio
Section05

media

Technologia DAB+ podbija Europę. Polskie Radio liderem cyfryzacji

Europa przechodzi na radio cyfrowe. Jest ono lepsze i tańsze od UKF. Technologia DAB+ wykorzystywana jest w niemal wszystkich krajach kontynentu. Eksperci mówią, że nie ma już odwrotu od przechodzenia z UKF na "cyfrę" i prognozują, że coraz więcej krajów może chcieć całkowicie wyłączyć UKF. - W Polsce liderem cyfryzacji jest Polskie Radio. Wszystkie nasze programy są już nadawane cyfrowo - mówi prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. Z kolei przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański proponuje, aby osobom, które płacą abonament, podarować cyfrowe odbiorniki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio cyfryzacja DAB+ technologie Agnieszka Kamińska Krzysztof Czabański W POLSKIM RADIU POLSKA

Czy media powinny relacjonować sytuację na granicy? Jałowiczor: wymagałoby to pewnej ostrożności

- Wiemy, że sytuacja na granicy jest napięta. Nie mówię, że są to warunki pracy korespondenta wojennego, bo do tego jeszcze trochę, ale tam też wymagana by była pewna ostrożność i odpowiedzialność - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny"). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA relacje polsko-białoruskie migracja granica dziennikarstwo dziennikarze bezpieczeństwo

Zybertowicz: działania na granicy mają powstrzymać procesy, które mogłyby doprowadzić do wojny

Działania polskich władz na granicy z Białorusią mają powstrzymać procesy, które mogłyby doprowadzić do wojny, ale część opinii publicznej tego nie rozumie - ocenił doradca prezydenta Andrzej Zybertowicz. Mówił też, że zalecałby dopuszczenie mediów do niektórych miejsc na granicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica białorus migracja imigranci w Europie bezpieczeństwo społeczeństwo Andrzej Zybertowicz

"Gazeta Wyborcza" świadomie powiela białoruską propagandę, by uderzyć w Polskę

W "Gazecie Wyborczej" ukazał się artykuł na temat sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Dziennik podał "kolejne szokujące informacje", powołując się wyłącznie na oświadczenie białoruskiej straży granicznej. "Syryjczycy mieli być pobici przez polskich pograniczników" – napisano w artykule, który został oparty na jednym źródle, którym był komunikat służb podległych reżimowi Aleksandra Łukaszenki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica bezpieczeństwo straż graniczna Białoruś imigranci w Europie Gazeta Wyborcza Stanisław Żaryn

Śledztwo "Pandora Papers": jordański król kupił wille o wartości ponad 100 milionów dolarów

Król Jordanii bez rozgłosu zgromadził nieruchomości warte ponad 100 milionów dolarów. Tak wynika z ujawnionych wyników dziennikarskiego śledztwa pod nazwą "Pandora Papers", w którym kilkuset dziennikarzy z całego świata przeanalizowało miliony dokumentów majątkowych, związanych z politykami i prominentnymi osobami.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Środkowy Wschód pieniądze król Jordania dziennikarstwo Wojciech Cegielski