Polskie Radio
Section05
motocykl

Sezon motocyklowy wystartował! "Nie żałujmy rozumu podczas jazdy"

Po długiej przerwie zimowej i okresie izolacji podyktowanej stanem epidemii, na drogach z każdym dniem przybywa motocyklistów. - Jedźmy tak, żeby kierowcy samochodów, autobusów i ciężarówek mieli szansę nas zauważyć - apeluje Tomasz Kulik, instruktor motocyklowy. W Programie 1 Polskiego Radia podpowiadamy, jak bezpiecznie rozpocząć nowy sezon motocyklowy.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Kuniszewicz Maciej Walecki motocykl bezpieczeństwo

MOTO GP Marquez potwierdził dominację. Kolejny tytuł Hiszpana

Marc Marquez wygrał ostatni wyścig sezonu mistrzostw świata w klasie Moto GP. Hiszpan już wcześniej zapewnił sobie czwarty z rzędu, a szósty w karierze mistrzowski tytuł. W klasie Moto2 mistrzem świata został jego młodszy brat - Alex, z kolei w Moto3 triumfował Włoch Lorenzo Dalla Porta. Wyścig w tej ostatniej klasie na torze w Walencji został przerwany po krasie pięciu motocyklistów. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Moto sport sporty motorowe motocykl

"Jechał jak wariat". Uciekał przed policją, został złapany

- Na nagraniu widać, że przepisy miał za nic - mówił mł. asp. Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu, opisując zachowanie 23-letniego motocyklisty, który uciekał przed policją. - Na czerwonym świetle, po wysepce wyłączonej z ruchu, po chodniku, nie ustępując pierwszeństwa - opisał jego zachowanie mł. asp. Okazuje się, że mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów.
Zobacz więcej na temat:  motocykl POLSKA regiony policja Toruń