Polskie Radio
Section05
patriotyzm

Program "Lokalna półka". Rzecznik rządu: patriotyzm konsumencki będzie dużo łatwiejszy

Program "Lokalna półka" pozwoli na podejmowanie świadomych decyzji zakupowych. Na paragonach będzie można sprawdzić, z jakiego kraju pochodzi dany produkt. Patriotyzm konsumencki będzie dużo łatwiejszy - wskazał rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Piotr Müller żywność owoce warzywa POLSKA ceny żywności rolnictwo konsument patriotyzm społeczeństwo wybory w Polsce PiS

Jarosław Kaczyński: w Polsce jest potężny obóz zdrady narodowej, który zabiega o władzę

- W Polsce trzeba bronić patriotyzmu, bo przez lata ludzie, którzy byli przy władzy, z patriotyzmem walczyli; w Polsce jest rzeczywiście potężny obóz zdrady narodowej, który dzisiaj zabiega o władzę - mówił w niedzielę w Zawichoście wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość społeczeństwo wojsko patriotyzm

To z inicjatywy Lecha Kaczyńskiego zbudowano Muzeum Powstania Warszawskiego. Przypominamy historyczne przemówienie

- Muzeum Powstania Warszawskiego musi być miejscem umacniania naszej niepodległości. Niepodległości, która w dalszym ciągu jest wyzwaniem. Wyzwaniem, które podjęliśmy - powiedział 31 lipca 2004 roku Lech Kaczyński, ówczesny prezydent Warszawy podczas uroczystości otwarcia wspomnianej instytucji.
Zobacz więcej na temat:  Muzeum Powstania Warszawskiego Warszawa Lech Kaczyński historia Polski patriotyzm Powstanie Warszawskie POLSKA społeczeństwo

Wakacyjna trasa projektu "Iskry Niepodległej" odwiedzi miejscowości wypoczynkowe i uzdrowiskowe

Wystartowała wakacyjna trasa "Iskr Niepodległej". To nowoczesny i multimedialny projekt Biura "Niepodległa". Trasa rozpoczyna się w Polańczyku, gdzie dla mieszkańców i turystów przygotowano również Wirtualny Teatr Historii "Niepodległa". Przez dwa miesiące projekt odwiedzi 30 większych i mniejszych miast w całej Polsce. 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo wystawa wakacje niepodległość historia Polski edukacja patriotyzm Trójka

Św. Urszula Ledóchowska. Powołana do służby Bogu i Polsce

- Matce Urszuli zależało na tym, by w pedagogice realizowanej przez siostry, wyraźnie łączyć wychowanie religijne z patriotycznym. Sama często mówiła o dwóch ojczyznach. Powtarzała, że zadaniem urszulanek ma być wychowanie dzieci dla Boga, czyli dla ojczyzny niebieskiej i dla Polski, czyli dla ojczyzny ziemskiej - wyjaśniła autorka książki o życiu świętej, siostra Małgorzata Krupecka.
Zobacz więcej na temat:  Kościół katolicki katolicyzm patriotyzm Dwudziestolecie międzywojenne Urszula Ledóchowska niepodległość chrześcijaństwo