Polskie Radio
Section05
patriotyzm

Narodowy Listopad z Fundacją Dziedzictwa Rzeczypospolitej

Fundacja Dziedzictwa Rzeczypospolitej zachęca do wspólnego świętowania 102. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. „Koncert Niepodległości z Muzeum Powstania Warszawskiego, portal pieśni patriotycznych „Śpiewnik Niepodległości” i historyczna powieść fantasy "Gaspard_03", to wybrane propozycje historyczne dostępne on-line dla każdego i w każdym miejscu na świecie” - przekonują organizatorzy.
Zobacz więcej na temat:  Święto Niepodległości 11 listopada POLSKA patriotyzm Małgorzata Frydrych

Liziniewicz: próbowano nas przekonać, że nie warto mówić o patriotyzmie, wierze, przelanej krwi

- Marsz Niepodległości, co by nie mówić, jest największą imprezą patriotyczną, ale też największą manifestacją w roku przeprowadzaną pod biało-czerwonym sztandarem. Trzeba przyznać, że to coś, co na stałe wrosło w polską rzeczywistość - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie"). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Jacek Liziniewicz Michał Rachoń 11 listopada patriotyzm Święto Niepodległości

Piotr Gliński: każde osłabienie Polski jako wspólnoty narodowej zagraża niepodległości

- Polityka ostatnich 5 lat to była polityka przede wszystkim wzmocnienia polskiej suwerenności jeżeli chodzi o niezależność gospodarczą, jeżeli chodzi o niezależność polityczną, także jeżeli chodzi o niezależność kulturową odwołującą się do dziedzictwa narodowego - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicepremier Piotr Gliński. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Piotr Gliński patriotyzm Święto Niepodległości 2020

„Biel. Czerwień. Braterstwo”. Ważna publikacja Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie"

Do Polaków m.in. na Białorusi, Litwie, Łotwie, Ukrainie, w Czechach, Szkocji i Irlandii trafi wyjątkowy album dla dzieci „Biel. Czerwień. Braterstwo”. Publikacja została wydana w ramach programu „Polska Książka na Wschód”, realizowanego przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie”, we współpracy z Muzeum Narodowym w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Polacy za granicą Polonia patriotyzm pomoc historia Polski

Akcja "Szkoła do hymnu" 2020. MEN zachęca do udziału i czeka na relacje

Resort edukacji zachęca szkoły, przedszkola i placówki oświatowe do udziału w akcji "Szkoła do hymnu" i odśpiewania w przeddzień Święta Niepodległości o godz. 11.11 "Mazurka Dąbrowskiego". W tym roku, ze względu na epidemię, wspólne śpiewanie ma się odbyć przede wszystkim za pośrednictwem komunikatorów internetowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji i Nauki 11 listopada Święto Niepodległości Mazurek Dąbrowskiego patriotyzm Święto Niepodległości 2020

Dr Andrzej Anusz: ze względu na pandemię Marsz Niepodległości nie powinien się odbyć

- W zaistniałej sytuacji można ten dzień uczcić inaczej. Wiele wydarzeń planowanych jest w sieci. W związku z pandemią Marsz Niepodległości nie powinien się odbyć - ocenił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz z Instytutu Józefa Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marsz Niepodległości Warszawa Rafał Trzaskowski koronawirus pandemia patriotyzm 11 listopada Andrzej Anusz Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka