Polskie Radio
Section05
Paweł Zieliński

Prof. Marciniak: młodzi ludzie zagłosują na niezależnych

- Na poziomie wyborów samorządowych młodzi ludzie nie chcą brać udziału w politycznym konflikcie - powiedziała na antenie Programu 1 Polskiego Radia politolog prof. Ewa Marciniak, dyrektor Centrum Badania Opinii Społecznej. Ekspert dodała, że sama jest ciekawa, jak te preferencje przełożą się na konkretne decyzje, szczególnie w miastach. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory samorządowe 2024 polityka miasto CBOS kandydaci Paweł Zieliński Ewa Marciniak

Wizyta w USA. Prof. Kuźniar: zręczny zabieg Joe Bidena

- Jeżeli chodzi o spotkanie w Białym Domu, prezydent Duda zaprezentował się u boku premiera Tuska wzorowo - ocenił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Roman Kuźniar, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, doradca ds. międzynarodowych Bronisława Komorowskiego w czasie jego prezydentury.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT polityka Roman Kuźniar Andrzej Duda Donald Tusk Joe Biden Stany Zjednoczone USA Trójkąt Weimarski Olaf Scholz Emmanuel Macron Niemcy Francja bezpieczeństwo NATO Paweł Zieliński

Gwałt w Warszawie. Biejat: są braki w zakresie monitoringu

- Absolutnie są przestrzenie do poprawy. (...) Brakuje konkretnych rozwiązań w zakresie monitoringu i oświetlenia niektórych ulic, co leży w zakresie miasta. Zastanówmy się, co możemy zrobić, żeby było bezpieczniej - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia wicemarszałkini Senatu Magdalena Biejat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Biejat społeczeństwo Warszawa bezpieczeństwo przestępczość Paweł Zieliński