Polskie Radio
Section05

pieniądze

"Każda okazja będzie wykorzystana przeciwko Polsce". Lodowski o wyroku TSUE

- Musimy być świadomi, że każda metoda, która może być wykorzystana przeciwko Polsce będzie używana i to skutecznie. Jesteśmy w takim stanie skonsolidowania pewnych trendów europejskich, że musimy być przygotowani na działania wykraczające poza daną tematykę - powiedział w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, publicysta. Gościem "Debaty dnia" był także Robert Knap.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE energetyka Unia Europejska Polityka zagraniczna Polski POLSKA polityka Polskie Radio 24

Anna Milczanowska o decyzji TSUE: może być tak, że dzisiaj to dotyczy Turowa, a jutro Bełchatowa

- Może być tak, że decyzja TSUE dzisiaj dotyczy Turowa a jutro możemy usłyszeć o Bełchatowie. Wiemy, że Turów odpowiada za ok. 7 proc. wytwarzanego prądu, a Bełchatów ok. 20 proc. Widzimy co się dzieje z UE, KE i TSUE - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Milczanowska, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska energetyka Polityka zagraniczna Polski POLSKA polityka Polskie Radio 24

We wtorek posiedzenie Rady Dialogu Społecznego. Porządek obrad rozszerzono o sprawę kopalni Turów

 - Porządek posiedzenia Rady Dialogu Społecznego zostanie rozszerzony o punkt w sprawie kopalni Turów. Udział w obradach weźmie minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka i wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń - poinformowała minister rodziny i polityki społecznej, przewodnicząca RDS Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Czechy Unia Europejska energetyka Marlena Maląg

"Solidarność" KWB Turów zapowiada "drastyczne akcje protestacyjne". To reakcja na decyzję TSUE

Organizacja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" KWB Turów żąda odrzucenia przez Polskę decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Chodzi o decyzję wiceprezes Trybunału Rosario Silvy de Lapuerty, która orzekła, że Polska ma płacić pół miliona euro dziennie kary na rzecz Komisji Europejskiej za niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska energetyka bezpieczeństwo Solidarność POLSKA społeczeństwo

"Będzie zachęcać do eksperymentowania". Szef MEiN zainaugurował pierwszą Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w Piotrkowie Trybunalskim zainaugurował działalność pierwszej Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności ‒ SOWA. Jeszcze w tym roku planowane jest otwarcie SOWY w Raciborzu, a w ciągu kolejnych dwóch lat lokalne minicentra powstaną w mniejszych miejscowościach w całej Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek szkoła NAUKA Ministerstwo Edukacji i Nauki młodzież POLSKA edukacja

Finansowy bilans obecności Polski w UE. Autorzy raportu: chodzi o wyeliminowanie nieprawidłowości, nie o Polexit

Raport dotyczący transferów finansowych pomiędzy naszym krajem a Unią Europejską pokazuje, że Polska straciła ok. 535 mld zł. - Raport przede wszystkim diagnozuje pewnego rodzaju nieprawidłowości i zjawiska związane z asymetrią. Dzieje się to nie po to, żeby uzasadniać nasze wyjście z UE, ale żeby wyeliminować te nieprawidłowości lub dysfunkcje - powiedział prof. Tomasz Grosse.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska fundusze unijne dotacje unijne gospodarka polska raport finanse POLSKA polityka GOSPODARKA

Ropa i benzyna - taniej już nie będzie...

Jeżeli liczycie na spadek cen oleju napędowego i benzyny - srogo się mylicie. W tym przypadku sprawdza się stare „taniej, to już było”!Sierpień przyniósł nam najwyższe w tym roku ceny ropy i benzyny. Zdaniem analityków rynku surowców naturalnych, nic nie wskazuje na to, że w kolejnych miesiącach będą niższe.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio motoryzacja kierowca kierowcy samochody samochód finanse oszczędności drogi

"Za PO można było kupić mniej bochenków chleba niż obecnie". Szef RCA demaskuje półprawdy Tuska

- Za rządów PO-PSL można było kupić mniej bochenków chleba niż obecnie - tak szef Rządowego Centrum Analiz Norbert Maliszewski odniósł się do wystąpienia lidera PO Donalda Tuska. Z kolei wicerzecznik PiS Radosław Fogiel ironizował, że "gdy PO udaje, że jest blisko ludzi [...] efekt jest komiczny".
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk ceny żywności inflacja partie polityczne Platforma Obywatelska POLSKA polityka