Polskie Radio
Section05

pr24

Turcja zbroi się w Rosji. Co z członkostwem w NATO?

– Turcja pręży muskuły i pokazuje państwom zachodnim oraz Stanom Zjednoczonym swoją niezależność. Jest to również wypisywanie się przez ten kraj z zachodniego systemu sojuszy – powiedział Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich. Rosja zakończyła dostawę drugiej baterii systemu rakietowego S-400 do Turcji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Europa Turcja broń Europa Wschodnia konflikty międzynarodowe

"Historia na dziś". Cichociemni, elita polskiej armii

- To byli świetnie przeszkoleni fachowcy, którzy w czasie obecności w kraju wykształcili kolejne kadry, podnosząc wydatnie jakość Armii Krajowej. Szeroki wachlarz działań, od kwestii technicznych po dywersję i działania frontowe, każe traktować bardzo poważnie ich pomoc – mówił w Polskim Radiu 24 dr Patryk Plaskot z Instytutu Pamięci Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 II wojna światowa Patryk Pleskot Tadeusz Płużański Cichociemni

Piotr Kaleta z PiS: #SilniRazem to największe hejtowanie

– Hasztag #SilniRazem to największe hejtowanie jakie może zafunkcjonować – ocenił Piotr Kaleta z Prawa i Sprawiedliwości. Pod hasłem "Silni razem" Koalicja Obywatelska zainaugurowała akcję, której celem jest zachęcanie do wspierania kampanii opozycji. – Oczekujemy, by Małgorzata Kidawa-Błońska i Grzegorz Schetyna zapewnili, że hejtu w internecie wobec przeciwników politycznych, przede wszystkim w stosunku do PiS, nie będzie – dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka wybory parlamentarne Wybory parlamentarne 2019 Małgorzata Kidawa-Błońska Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska koalicja obywatelska

J. Wydra: konwencje PiS to widowiska, które przyciągają

- PiS narzuca tematy, a także ton tej kampanii, a ich konwencje to wielkie widowiska i show, które przyciągają. Myślę, że PO także stać na coś więcej niż na ciasną salę - powiedział Jarosław Wydra z Radia Warszawa. Gościem audycji był również Adam Buła z "Polska The Times".
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska Platforma Obywatelska płaca minimalna Małgorzata Kidawa-Błońska Grzegorz Schetyna Jarosław Kaczyński Wybory parlamentarne 2019

Konstanty Radziwiłł: 500 mld złotych na służbę zdrowia w ciągu kolejnych 10 lat

- Dobrą wiadomością jest to, że od ubiegłego roku działa w Polsce "ustawa 6 procent", która zapewnia w kolejnych latach coraz więcej pieniędzy do służby zdrowia. W ciągu 10 kolejnych lat będzie to 500 mld złotych dodatkowych funduszy - powiedział w Polskim Radiu 24 Konstanty Radziwiłł, senator Prawa i Sprawiedliwości, były minister zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  służba zdrowia Prawo i Sprawiedliwość budżet Polski informatyzacja Konstanty Radziwiłł Antoni Trzmiel

Andrzej Stankiewicz: pomysł "Kidawa na premiera" bez szans

– Projekt "Kidawa na premiera" jest bez szans. To nie głupi pomysł. Jednak robiony w ostatniej chwili, zbyt późno i bez wielkiego przemyślenia – powiedział Andrzej Stankiewicz z portalu Onet. Do tematu odniósł się również Marcin Makowski z Wirtualnej Polski i tygodnika "Do Rzeczy". – Do tej pory Małgorzata Kidawa-Błońska nie brała na siebie ciężaru liderowania, więc pytanie czy wytrzyma kampanijne ciśnienie – zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Małgorzata Kidawa-Błońska Grzegorz Schetyna Wybory parlamentarne 2019 Platforma Obywatelska premier Antoni Trzmiel Andrzej Stankiewicz

Bożena Przyłuska: przewagą lewicy jest autentyczność

- Satysfakcjonującym wynikiem wyborczym będzie dla nas kilkanaście procent, ale mierzymy wyżej. Jeżeli zdołamy dotrzeć z naszymi wartościami do elektoratu, będziemy mieli nawet ok. 20 proc. Naszą przewagą jest autentyczność i wiara w wartości, które głosimy - powiedziała w Polskim Radiu 24 Bożena Przyłuska, kandydatka do Sejmu z listy Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Lewica Razem aborcja Kościół SLD Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Antoni Trzmiel

Bogdan Pęk: Kidawa-Błońska kreuje się na matkę Polkę

- Małgorzata Kidawa-Błońska została zaskoczona tym, że przyszło jej pełnić kluczową rolę w kampanii wyborczej. W wyniku sondaży niekorzystnych dla Grzegorza Schetyny pojawił się pomysł, by ocieplić wizerunek PO. Wicemarszałek Sejmu próbuje kreować się na matkę Polkę, daleki od doskonałości wzór premier Beaty Szydło -  mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator PiS.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Kidawa-Błońska wybory w Polsce Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska Michał Rachoń POLSKA

Dr Maciej Onasz: rządy PO to okres zawiedzionych nadziei

- Prawo i Sprawiedliwość w momencie stabilnego rozwoju gospodarki mogło sobie pozwolić na kolejny krok w celu podniesienia poziomu życia obywateli. Tak jednoznacznego położenia na to nacisku nie mieliśmy nawet w 2015 r. Z punktu widzenia ugrupowania rządzącego jest to skuteczny ruch – mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Onasz, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki konwencja PiS w Łodzi Michał Rachoń

R. Czarnecki: KE przygotowała fatalny, antyrolniczy budżet

- Na razie mamy na stole budżet Komisji Europejskiej na lata 2020 – 2027. Z przykrością stwierdzam, że KE przygotowała fatalny budżet. Szkoda, że pod takim antyrolniczym budżetem podpisała się komisarz Elżbieta Bieńkowska - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki, eurodeputowany PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Czarnecki Donald Tusk Koalicja Europejska Platforma Obywatelska polityka Unia Europejska szczyt UE ws. obsady stanowisk Frans Timmermans Ursula von der Leyen Komisja Europejska

Paweł Poncyliusz: sukcesy gospodarki to zasługa koniunktury

- Kilka lat temu wiele nadziei, jeśli chodzi o gospodarkę, wiązałem z planem Mateusza Morawieckiego, np. jeśli chodzi o elektromobilność, rozwój czystej energetyki, produkcję dronów czy przemysł obronny. Dzisiaj niestety średnia wyników w tych branżach, jeśli chodzi o udział rządu, jest bardzo marna - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Poncyliusz, kandydat do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki konwencja PiS w Łodzi Grzegorz Jankowski

Świat kabaretów międzywojnia. Rozmowa o książce "Tango Milonga"

- Był człowiekiem zachłannym na pieniądze, ale i zachłannym na sztukę. Szukał każdej okazji, gdzie mógł sam zarobić, ale posłać też swoich aktorów - opowiadał o Andrzeju Właście w Polskim Radiu 24 Ryszard Wolański - znawca muzyki, dziennikarz, pisarz, autor nowo wydanej książki "Tango Milonga, czyli co nam zostało z tamtych lat".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 książki FILM społeczeństwo literatura Warszawa Krzysztof Masłoń Eugeniusz Bodo

Publicyści o konwencji PiS we Wrocławiu

– Zaczynamy pojmować, co to znaczy godność państwa i godność polskiego obywatela. Hasła demokracji przekładają się na język życia, to oznacza także wiarygodność, o której mówił Jarosław Kaczyński – mówiła w Polskim Radiu 24 Elżbieta Królikowska-Avis. W dyskusji wzięli udział także: Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna), Marek Król (Sieci) oraz Miłosz Monasterski (Agencja Inforamcyjna).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Stankowski Toruń Marek Król konwencja PiS we Wrocławiu Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Wybory parlamentarne 2019