Polskie Radio
Section05
sylwester

Czy goście powinni zdejmować buty przed imprezą? Towarzyski savoir-vivre przed sylwestrem

Sylwester tuż-tuż, dlatego warto sprawdzić, jak zachować się i jakich błędów nie popełnić, kiedy idziemy do kogoś na imprezę. Bardzo ważną rzeczą są buty. - Jak goście wchodzą do naszego mieszkania, pozwalamy im zostać w butach - podpowiada w Programie 1 Polskiego Radia Katarzyna Krupa, ekspert ds. etyki i wizerunku w biznesie. Co jeszcze mówi towarzyski savoir-vivre?
Zobacz więcej na temat:  Kuba Marcinowicz Katarzyna Krupa savoir-vivre sylwester

Dla jednych świetna zabawa, dla innych - trauma. Jak zadbać o nasze zwierzęta w sylwestra?

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku, a tym samym - sylwester. Dla wielu to okazja do dobrej zabawy i celebrowania ostatniej nocy roku. Dla zwierząt jednak nasza zabawa może wiązać się z ogromnym stresem wywołanym hukiem petard i fajerwerków. Wystrzały wywołują u nich przerażenie, a dla niektórych z nich mogą być śmiertelnym zagrożeniem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sylwester Nowy Rok fajerwerki zwierzęta pies

Do teatru w sylwestra? Oczywiście! Sprawdź, gdzie i jakie spektakle można obejrzeć

W ostatnim przed Bożym Narodzeniem wydaniu audycji "W antrakcie" Malwina Kiepiel i Magdalena Kuydowicz zadbały o wyjątkowy, świąteczny klimat. Były życzenia dla słuchaczy od gwiazdy polskiej sceny teatralnej, nie zabrakło też kolędowania w wykonaniu studentek Akademii Teatralnej. Ponadto prowadzące przygotowały coś ekstra dla dużych i małych wielbicieli teatru: ofertę teatralną na święta i sylwestra.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA TEATR musical spektakl sylwester Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz Trójka

Sezon odpalania groźnych petard w Neapolu. Policja rekwiruje tony nielegalnych fajerwerków

Rekordowo wcześnie, bo już od początku grudnia do szpitali w Neapolu trafiają osoby, które odnoszą poważne obrażenia w wyniku odpalania niebezpiecznych i często nielegalnych petard, sprzedawanych przed Sylwestrem - alarmują tamtejsi lekarze. Miasto na południu Włoch słynie z wyjątkowo hucznego powitania nowego roku i często wysokiego bilansu rannych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy Neapol fajerwerki Nowy Rok sylwester

Sylwester w Zakopanem? Wolne miejsca tylko w ofercie last minute

Turyści chcący spędzić święta Bożego Narodzenia w Zakopanem znajdą jeszcze ostatnie wolne miejsca w hotelach, choć wyprzedane są już te najbardziej atrakcyjne oferty. Znalezienie miejsca na sylwestra graniczy z cudem, ale w ostatniej chwili pojawią się jeszcze oferty last minute; w tym przypadku trzeba będzie liczyć się z wyższą ceną - ocenił Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA Zakopane Tatry sylwester Święta Bożego Narodzenia wypoczynek hotel

Bernard Fruga o pogodzie ducha na trudne czasy

Nie mam wpływu na to jak potoczy się wojna na Ukrainie, ale mam wpływ na to kim jestem, komu pomagam, w jaki sposób odbieram świat wokół siebie – zwraca uwagę w rozmowie o pogodzie ducha w trudnych czasach Bernard Fruga, coach, bloger Fruga.net, autor książek z emigracyjnym doświadczeniem.
Zobacz więcej na temat:  emigracja uchodźcy wojna na Ukrainie wojna 2022 wojna 2023 pomoc kryzys gospodarczy inflacja Nowy Rok sylwester postanowienia noworoczne Małgorzata Frydrych